Artykuły do tagu: Pilica

Czy Sulejów zostanie kajakową stolicą Polski?
Lubicie pływać kajakami? Lubicie bić rekordy? Lubicie obcować z naturą? Jeśli tak, mamy dla Was wyjątkową propozycję. W czwartek, 25 lipca 2024 roku zostanie podjęta próba ustanowienia rekordu Polski w największej paradzie kajakowej pod hasłem „Sulejów – kajakowa stolica Polski”. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu jest bezpłatny. Burmistrz Sulejowa zachęca do zapisów.
W Sulejowie będą bić rekord Polski
Lubicie pływać kajakami? Lubicie bić rekordy? Lubicie obcować z naturą? Jeśli tak, Sulejów ma dla Was wyjątkową propozycję. W czwartek (25.07.2024), zostanie podjęta próba ustanowienia rekordu Polski w największej paradzie kajakowej pod hasłem „Sulejów – kajakowa stolica Polski”. Udział w tym niecodziennym wydarzeniu będzie bezpłatny.
Wodna konferencja w Piotrkowie
Wydarzenie skierowane do lokalnych samorządowców miało na celu przybliżenie tematów związanych z retencją wodną oraz pozyskiwaniem funduszy na ekoprojekty. Green Week jest coroczną akcją organizowaną przez Komisję Europejską. Warsztaty odbywają się w całej Europie. W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia pod patronatem prezydenta Juliusza Wiernickiego, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii, placówka Polskiej Akademii Nauk powstała pod auspicjami UNESCO oraz firma PHENO HORIZON (OLP Sp. z o.o.) zorganizowały w środę (26.06.2024) cykl prelekcji.
Sulejów. Zabezpieczyli posesje przed zalaniem
Strażacy zabezpieczyli trzy posesje w Sulejowie przy ulicy Błonie. Zatory lodowe powodowały piętrzenie się wody w rzece, co stwarzało zagrożenie zalania tych posesji.
Poznaj uroki nadpilicznych terenów
O wartościach przyrodniczych Środkowego Nadpilicza na przestrzeni wieków będą rozmawiać uczestnicy konferencji popularno-naukowej w świetlicy w Dąbrowie nad Czarną, którą zaplanowano na sobotę (15.07.2023). Udział w niej, może wziąć każdy, do czego zachęcają władze gminy Aleksandrów.
 W Sulejowie powstanie drugi most? 
Czy budowa tymczasowej przeprawy na Pilicy będzie rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, które powstaną w trakcie przebudowy mostu w Sulejowie? Wprowadzenie takiego rozwiązania rozważają urzędnicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Sulejów czeka totalny paraliż?
Most nad Pilicą w Sulejowie w ciągu krajowej „dwunastki” jest w złym stanie technicznym.  Przy takim natężeniu ruchu w ciągu kilku lat będzie potrzebny kompletny remont. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to będzie oznaczało…
Morsy biegały w Sulejowie
Mroźna kąpiel w tak pięknych okolicznościach przyrody to sama przyjemność – podkreślali uczestnicy VI Biegu Morsa, zakończonego tradycyjną kąpielą w Pilicy. W niedzielę na terenie sulejowskiej „Polanki” spotkali się miłośnicy morsowania z różnych zakątków Polski.
Odkrywamy znane i nieznane - Tomaszów - Skansen Rzeki Pilicy
Tytułowa toaleta, to nie byle jaki wychodek. To samotnia carów, którzy do Spały na polowania przyjeżdżali. Dziś odwiedzana przez turystów, jako jeden z eksponatów Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. To kolejne miejsce, które polecamy na cel weekendowej wycieczki.
Do kupienia działki nad Pilicą
Szukasz działki pod budowę domu jednorodzinnego? Chcesz zamieszkać w urokliwej okolicy? Trzy atrakcyjne nieruchomości położone nad Pilicą sprzedaje Urząd Miejski w Sulejowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat