Advertisement

Artykuły do tagu: czas

IMGW ostrzega: po zmianie czasu może być więcej wypadków na drogach
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
23.01.2023 09:52
Aktywne ferie z OEA MOK
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim podsumował pierwszy tydzień ferii zimowych. - Jeśli ktoś myślał, że ferie spędzone w mieście będą nudne, to miejmy nadzieję, że po tygodniu wspólnej zabawy z OEA MOK, zmienił swoje zdanie. Powodów ku temu było wiele - mówią organizatorzy. A jakie atrakcje zapewniono dzieciom?
Jak znaleźć tanie wczasy?
Każdy potrzebuje odpoczynku od codziennych obowiązków, pracy i ciągłego stresu. Dlatego tak ważne jest, aby przynajmniej raz w roku wyjechać w miejsce, gdzie będziemy mogli zrelaksować się i zapomnieć o problemach. Dla wielu osób przeszkodę w podróżowaniu stanowią pieniądze. Warto jednak wiedzieć, że zagraniczne wyjazdy nie są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy grubego portfela, ponieważ można skorzystać na przykład z ofert last minute w bardzo korzystnej cenie. Jak znaleźć tanie wczasy? Podpowiadamy.
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - Sulejów świętuje (ZDJĘCIA)
Bądźmy razem podczas Narodowego Święta Niepodległości - baner z takim hasłem został powieszony na sulejowskiej kładce. Oddaje on ideę tego święta, które mieszkańcy Gminy uczcili spotykając się 11 listopada w Sulejowie.
Dlaczego w mieście jest aż tak ciemno? ZDiUM odpowiada
- Godzina 17.30, a na ulicach miasta egipskie ciemności. Zmiana czasu jeszcze bardziej „polepszyła” sytuację - napisał jeden z mieszkańców Piotrkowa na naszej platformie kontaktowej, zamieszczając także parę zdjęć.
Czy warto tej nocy przestawić zegarki?
W ten weekend pośpimy godzinę dłużej. Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy. W nocy z soboty na niedzielę, wskazówki zegara przesuniemy z godz. 3.00 na godz. 2.00.
Piotrkowianie: książka i ruch najlepsze na jesień
Już od kilku dni pogoda wskazywała nieubłagane nadejście jesieni. Ta kalendarzowa rozpoczęła się dzisiaj (23.09.2022). Co ciekawe w tym roku zbiegło się to również z nastaniem jesieni astronomicznej, która zaczęła się kilka minut po godzinie trzeciej. Oznacza to, że dzisiejszy dzień i noc będą trwać równo po 12 godzin. Natomiast w kolejnych dniach dzień będzie się skracał, a noc wydłużać.
Łódzkie na plus – podsumowanie tygodnia w skrócie
Ogrody, parki, skwery – to ozdoba każdej miejscowości, a także przestrzenie do wspólnego spędzania czasu i do odpoczynku. Samorząd województwa chce, aby w Łódzkiem takich miejsc było jak najwięcej. Stąd projekt „Województwo łódzkie ogrodem Polski”, w ramach którego w Nieborowie odbył się Festyn Ogrodniczy „Pamiętajmy o ogrodach”.
Ogrodzenie tymczasowe – na jaki moduł warto się zdecydować?
Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją posesję przed nieproszonymi gośćmi, to warto pomyśleć o ogrodzeniu tymczasowym. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł bez problemu oddzielić swoją działkę od sąsiadów i utrzymać porządek na prywatnym terenie. Warto jednak pamiętać, że ogrodzenie tymczasowe musi być solidne i trwałe, aby służyło Ci przez długi czas. Poniżej przedstawiamy kilka właściwości, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie odpowiedniego modułu.
W nocy zmieniamy czas na letni
Mimo wielu dyskusji na temat tego, czy zmiana czasu faktycznie przynosi korzyści i nie powinno się jej zlikwidować, nadal zmieniamy godzinę na zegarkach. W nocy z soboty (26.03) na niedzielę przesuniemy wskazówki z godz. 2.00 na 3.00, przestawiając tym samym zegarki na czas letni.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat