Pod znakiem wesołej i artystycznej zabawy upłynął kolejny tydzień warsztatów wakacyjnych przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Było spotkanie z plastyką, rękodziełem artystycznym oraz teatrem.
Trwa modernizacja skweru przy Zespole Szkół Medycznych (ul. Piotra Skargi 3) w Piotrkowie Trybunalskim. Jak zapewniają urzędnicy, prace idą zgodnie z harmonogramem. Park wzbogacił się już o nowe alejki. Dodatkowo na wniosek mieszkańców bezpośrednio przy skwerze powstaje dziesięć miejsc parkingowych.
Letni Piknik Rodzinny przyciągnął tłumy. Atrakcje zlokalizowane w czterech częściach Piotrkowa, przygotowały miejskie instytucje kultury. W zabawach brały udział zarówno dzieci jak i ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie.
Na dobrze już wyposażonym Orliku powstanie szereg nowych urządzeń do wypoczynku i rekreacji. Będą one przeznaczone nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.
Projekt pn. 'PIT STOP dla Aktywnych i Tężnie Trybunalskie' wygrał w głosowaniu na projekty, zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2022, zdobywając 1714 głosów. Wnioskodawcy zaproponowali trzy lokalizacje Park ks. Poniatowskiego, Park Św. Jana Pawła II i Skwer Kardynała Wyszyńskiego. Czy to oznacza, że w Piotrkowie powstaną tężnie?
…to jesteśmy niegrzeczni – śpiewał Kazik Staszewski, a tekst hitu zespołu Kult „Gdy nie ma dzieci” trochę wyprzedził swoje czasy. Powstał w 1998 roku, a moda na wakacje bez najmłodszych pojawiła się niedawno. Przynajmniej u nas.
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie organizuje w sobotę, 16 lipca, kolejny spacer z przewodnikiem. Tym razem uczestnicy spotkania poznają miejsca, gdzie mieszkali i pracowali piotrkowscy twórcy architektury.
Do zdarzenia, z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego, doszło w alei Kopernika w Piotrkowie, w piątek, około godziny 20.30.
Trwa proces grupowych zwolnień w piotrkowskiej hucie szkła "Feniks 2" przy ul. Topolowej. Część załogi przestanie być jej pracownikami już wraz z końcem wakacji. Wypowiedzenia mają otrzymać także pozostali zatrudnieni. Przyszłość przedsiębiorstwa wydaje się być równie krucha, jak materiał, który wytwarzają jego pracownicy.
Polskie Termopile - tak historycy nazywają bitwę pod Górą Borowską, która rozegrała się w pierwszych dnia września 1939 roku. Była to jedna z największych bitew Kampanii Wrześniowej i kluczowy punkt obrony Wojska Polskiego w pierwszych dniach hitlerowskiej ofensywy.