Artykuły do tagu: rodzina

Zapraszają na
Atrakcje dla całych rodzin, bal przebierańców czy fotobudka 360º. To wszystko, a także wiele więcej czeka na wszystkich, którzy zdecydują się na udział w "Zakręconym Zakończeniu Ferii" w Bilskiej Woli.
Zachęcali do zostania rodzicem zastępczym
Rodzina na start. Pod takim hasłem w piotrkowskiej mediatece odbyła się konferencja zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie pod patronatem prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka. Organizatorzy spotkania podkreślają, że problem z brakiem chętnych na zostanie rodzicem zastępczym jest duży.
05.12.2023 07:40
Rodzina na start
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w konferencji „Rodzina na start”, poświęconej rodzinom zastępczym. Konferencja pod patronatem prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka, odbędzie się 13 grudnia 2023 r. w Mediatece .
Rodzina ofiar szuka świadków
Patryk, Martyna oraz 5-letni Oliwier zginęli w tragicznym wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Sprawa ciągle budzi ogromne emocje ze względu na niejasności związane z prowadzonym śledztwem. Rodzina ofiar chce poznać prawdę i szuka świadków tego tragicznego zdarzenia.
Wioska Wikinga wraca do Piotrkowa
Kolorowy piknik w rodzinnej atmosferze odbędzie się 4 czerwca na boisku przy piotrkowskiej uczelni (ul. Słowackiego 114/118). To już X edycja Historycznego Festynu Rodzinnego „Wioska Wikinga”. Imprezę zorganizuje Akademia Piotrkowska (była Filia UJK) oraz Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego, a do wspólnej zabawy będzie można dołączyć między 11.00 a 17.00.
Bez korzeni nie zakwitniesz. Konkurs dla młodych genealogów
Już po raz drugi Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają młodych genealogów do konkursu pod hasłem „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Jego celem jest opracowanie drzewa genealogicznego. Konkurs adresowany jest uczniów klas IV-VII szkół podstawowych. Dzięki piotrkowskiemu archiwum, dołączyć do zabawy mogą także mieszkańcy naszego regionu.
Rodzinna szajka złodziei w rękach policji
Piotrkowscy policjanci zatrzymali rodzeństwo i ich matkę, którzy kradli sprzęt elektroniczny w galerii handlowej na terenie miasta. Łupem sprawców padły 4 drony, a wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych. Całej trójka usłyszała zarzuty kradzieży przestępstwa, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Nietrafiony prezent – co dalej?
Dostałeś prezent pod choinkę, ale niestety nie był to najlepszy upominek dla ciebie. Uśmiechnąłeś się, podziękowałeś… I co dalej? Przede wszystkim nie patrz na niechciany podarunek w swoich rękach jako na przejaw złej woli czy złośliwości.
Na Święta podaruj… rodzinę
Boże Narodzenie. Dla jednych czas magii, dla innych wiary. Na pewno czas rodzinny. Dla jednych ten okres to wielka radość, a dla innych (choć mówi się o tym dużo mniej) to morze bólu, często nie do zniesienia. Braku bliskości nigdy nie odczuwa się mocniej niż właśnie w Boże Narodzenie. Wspólnie z Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka w Piotrkowie w tym niezwykłym czasie zapraszamy do rozważenia, czy ktoś z nas może ofiarować tę bliskość dzieciom, którym przez całe życie jej brakuje.
14.12.2022 14:09
Pomagają i integrują
Wycieczki, udział w imprezach kulturalnych, warsztaty czy integracja międzypokoleniowa – to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz rodzin zastępczych przez Zespół Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. To wszystko jest możliwe dzięki projektowi „Razem możemy jeszcze więcej”, który powstał w piotrkowskim magistracie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat