Advertisement

Artykuły do tagu: rodzina

Rodzinna szajka złodziei w rękach policji
Piotrkowscy policjanci zatrzymali rodzeństwo i ich matkę, którzy kradli sprzęt elektroniczny w galerii handlowej na terenie miasta. Łupem sprawców padły 4 drony, a wartość skradzionego mienia oszacowano na blisko 15 tysięcy złotych. Całej trójka usłyszała zarzuty kradzieży przestępstwa, zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Nietrafiony prezent – co dalej?
Dostałeś prezent pod choinkę, ale niestety nie był to najlepszy upominek dla ciebie. Uśmiechnąłeś się, podziękowałeś… I co dalej? Przede wszystkim nie patrz na niechciany podarunek w swoich rękach jako na przejaw złej woli czy złośliwości.
Na Święta podaruj… rodzinę
Boże Narodzenie. Dla jednych czas magii, dla innych wiary. Na pewno czas rodzinny. Dla jednych ten okres to wielka radość, a dla innych (choć mówi się o tym dużo mniej) to morze bólu, często nie do zniesienia. Braku bliskości nigdy nie odczuwa się mocniej niż właśnie w Boże Narodzenie. Wspólnie z Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka w Piotrkowie w tym niezwykłym czasie zapraszamy do rozważenia, czy ktoś z nas może ofiarować tę bliskość dzieciom, którym przez całe życie jej brakuje.
14.12.2022 14:09
Pomagają i integrują
Wycieczki, udział w imprezach kulturalnych, warsztaty czy integracja międzypokoleniowa – to tylko niektóre z działań podejmowanych na rzecz rodzin zastępczych przez Zespół Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. To wszystko jest możliwe dzięki projektowi „Razem możemy jeszcze więcej”, który powstał w piotrkowskim magistracie.
Dla taty i mamy, etaty mamy!
Nie każde dziecko ma szczęście dorastać w kochającej rodzinie. Życie pisze różne scenariusze. Czasami zawodzą rodzice, ale często to także ich dosięga kryzys np. ciężka choroba i nie są w stanie zaopiekować się swoją córką czy synem. Wtedy pojawia się potrzeba czasowej opieki nad dzieckiem. W takich chwilach okazane serce i dom zaoferowane przez zawodowe rodziny zastępcze są bezcenne. Ten zawód może stać się życiową misją.
Lokalne placówki opiekuńcze dają miłość tam, gdzie jej najbardziej brakuje
Choć nie mają peleryn, masek i nadprzyrodzonych mocy, to każdego dnia są bohaterami. Cichymi herosami, którzy niosą miłość tam, gdzie jej najbardziej potrzeba – dają ją dzieciom. Tym małym istotom, które nie znalazły ciepła tam, gdzie powinno być go najwięcej – w domu rodzinnym.
Rodzinne piknikowanie w Piotrkowie (DUŻO ZDJĘĆ)
Letni Piknik Rodzinny przyciągnął tłumy. Atrakcje zlokalizowane w czterech częściach Piotrkowa, przygotowały miejskie instytucje kultury. W zabawach brały udział zarówno dzieci jak i ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie.
Powiat przyznał granty na kulturę
25 tysięcy złotych przyznał samorząd Powiatu Piotrkowskiego na inicjatywy kulturalne zgłoszone przez organizacje pozarządowe. Z pieniędzy będą mogły skorzystać trzy organizacje. Jak je spożytkują?
Wieczór z gwiazdą na Podklasztorzu
Już w najbliższą niedzielę (15.05.2022) na terenie sulejowskiego Podklasztorza odbędzie się Piknik Województwa Łódzkiego z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. Imprezę zorganizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, a gwiazdą wydarzenia będzie Mateusz Mijal.
Pokaż swoje korzenie i wygrywaj!
Trwa konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” skierowany do uczniów klas VI szkół podstawowych. Zadaniem uczestników będzie stworzenie cyfrowego drzewa genealogicznego swojej rodziny w aplikacji konkursowej. Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca br.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat