Biuro Inwestycji i Remontów zwróciło się do Pracowni Planowania Przestrzennego o wydanie opinii, co do zgodności z istniejącymi planami zagospodarowania przestrzennego. To będzie bardziej formalność, ponieważ pracownicy ci są w składzie zespołu, opiniującego projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego i wówczas nie zgłaszali żadnych uwag, także odbieramy to jako formalność. Mając decyzję musimy zwrócić się do konserwatora zabytków, ponieważ dwa parki Poniatowskiego i Św. Jana Pawła II, znajdują się w strefie ochrony konserwatora zabytków i będzie on musiał zająć stanowisko w tej kwestii. Mając te dokumenty, będziemy mogli przystąpić do ogłoszenia przetargu na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego. To dokument, który bliżej określi nam zarówno koncepcje jak i szacunkowe koszty inwestycji i pozwoli na przygotowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia - tłumaczy Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego piotrkowskiego magistratu.
Jak zaznacza Bąkowicz, to początek drogi dokumentacyjnej, ciężko więc dokładnie powiedzieć kiedy inwestycja miałaby zostać zrealizowana.
Jak patrzymy na rynek wykonawców, ciężko jest o zdobycie firmy, która zrealizuje tę czy inną inwestycję. Mało tego, też kwoty, które padają, jeżeli już firmy się zgłoszą, czasami są "z kosmosu" i są dużo wyższe, niż te które inwestorzy chcą przeznaczyć na dane zadanie. To jest więc wielka niewiadoma. Zobaczymy jak wyjdzie nam postępowanie przetargowe.
Jeśli uda się wyłonić wykonawcę, może już w przyszłym roku będzie można korzystać z Trybunalskich Tężni.