Rodziców kilkumiesięcznego dziecka zatrzymała policja z Radomska. Zarówno matka, jak i ojciec chłopca byli kompletnie pijani. Dziecko przewieziono do szpitala. Rodzice odpowiedzą za narażenie życia i zdrowia niemowlęcia.
Setne urodziny świętowała 8 maja Stanisława Krzaczyńska z Miłakowa (gmina Wola Krzysztoporska). Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli stulatce m.in. wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, pracownicy USC, przedstawiciele KRUS, sołtys Miłakowa i oczywiście licznie zgromadzona rodzina.
Dwa samochody ciężarowe zderzyły się we wtorek przed godziną 14.00 na DK12 na odcinku Przygłów-Sulejów. Jedna osoba została przewieziona do szpitala
2 osoby zostały przewiezione do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorek w Babach. Około godziny 10.30 zderzyły się dwa samochody osobowe.
Pod koniec kwietnia wokół kościoła św. Dominika w Płocku, m.in. na koszach na śmieci i toaletach rozlepiono plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Podobne obrazy pojawiły się również w Warszawie. Zarzut w tej sprawie usłyszała już Elżbieta Podleśna. Na ten temat rozmawiali w poniedziałek w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM Bogumiła Szczukocka, działaczka Komitetu Obrony Demokracji oraz Łukasz Janik, radny Prawa i Sprawiedliwości.
Pielęgniarki i położne z Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie wyjątkowo rozpoczęły tydzień. W poniedziałek dyrektor szpitala Eliza Bartkowska oraz wicestarosta powiatu piotrkowskiego Dariusz Magacz wręczyli im kwiaty z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych oraz złożyli podziękowania za codzienną pracę.
W niedziele odbyła się premiera utworu „ Z serca kamień AKS" nagranego przez JoDe JSM, Sacze, DJ Zombie oraz Kdoxa. Piosenka powstała po to, aby uhonorować zasługi piotrkowskich zapaśników, trenerów i innych ludzi skupionych wokół tej dyscypliny sportowej w obu stylach.
Grupa blisko 60 dzieci z klas I - IV Stowarzyszenia Podstawowych Szkół Katolickich z Piotrkowa Trybunalskiego, otrzymała od łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad elementy odblaskowe i materiały edukacyjne.
VI historyczny piknik rodzinny był niedzielną propozycją pracowników i studentów UJK w Piotrkowie oraz zaproszonych przez nich gości. Dla wszystkich odwiedzających przygotowano między innymi turniej łuczniczy, turniej średniowiecznych gier, warsztaty dawnego rzemiosła, obozowisko polskiego rycerstwa i szlachty z XVII wieku czy wystawę kultowych samochodów z epoki PRL.
Piotrkowska Mediateka została doceniona przez Radę Konsultacyjną konkursu Top Inwestycje Komunalne 2019 organizowanego przez Portal Samorządowy. Zgłoszenia do rywalizacji nadsyłano od grudnia ubiegłego roku, a po ich skompletowaniu Rada wybrała najlepsze z nich.