To był rekordowy spacer. Ponad dwieście osób wzięło udział w zwiedzaniu podziemi Piotrkowa. Zainteresowanie było tak duże, że Centrum Informacji Turystycznej już zapowiada kontynuację projektu.
Święto Gminy Wola Krzysztoporska 2019 uczcili także wędkarze z Koła nr 35, organizując turniej na stawie w Wygodzie.
Spotkania są organizowane w ramach Kampanii Bezpieczny Maluch, która jest najszerszą w Polsce akcją skierowaną do przyszłych rodziców, mającą na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Organizuje je firma . W ramach kampanii na terenie całej Polski odbywają się bezpłatne warsztaty dla rodziców. W Piotrkowie będzie można w nich uczestniczyć we wtorek 4 czerwca.
Wciąganie zawieszonego na linie ciężaru, tzw. spacer farmera, przesuwanie opony metalowym młotem, a potem przerzucanie jej, slalom, podawanie wody, a na koniec ewakuacja poszkodowanego – do takich konkurencji musieli stanąć ochotnicy biorący udział w strażackich zawodach Mega Firefighters w ramach Święta Gminy Wola Krzysztoporska.
W Bełchatowie pojawi się kolejny zdrój uliczny. Źródełko wody pitnej zamontowane będzie przy ul. Narutowicza już w czerwcu.
Dwa prawdopodobnie zachorowania na odrę odnotowano w regionie piotrkowskim. Pierwszy przypadek został już potwierdzony. W przypadku drugiego pacjenta, cały czas wykonywane są badania w kierunku zdiagnozowania choroby.
Strefa hamaków, punkty widokowe, wypożyczalnia kajaków, tor rowerowy, wodny plac zabaw, pomosty dla wędkarzy, strefa grillowania – czy to wszystko pojawi się w ciągu najbliższych kilku lat wokół jeziora Bugaj? Na razie to propozycje, a kompleksową koncepcją zagospodarowania terenów na Wierzejach poznamy z końcem lipca.
Intensywne opady deszczu dają się we znaki nie tylko na Podkarpaciu, ale i w naszym regionie. We wtorek około godziny 17 zalana została biblioteka publiczna przy ul. Dworcowej w Moszczenicy.
Kiedy w nocy wracali do domu, urządzili sobie tor przeszkód z aut stojących na parkingu. Skakali po oplu i volkswagenie. 18- i 19-latka zatrzymała policja. Właściciele aut oszacowali straty łącznie na 1700 zł.
Najważniejsza jest przyroda i czysta woda w jeziorze – to główny wniosek płynący z pierwszego dnia warsztatów (konsultacji) w sprawie zagospodarowania terenów wokół Bugaja, które zorganizowano we wtorek (21 maja) w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej w Piotrkowie.