Advertisement

Artykuły do tagu: Turystyka

Piotrkowianin podwójnym mistrzem Polski
Piotrkowianin Oskar Pluszczyński zdobył dwa złote medale w Ogólnopolskich Zawodach w Kulturystyce i Fitness Sopot 2022. Jak co roku na tych zawodach frekwencja jeśli chodzi o zawodników była bardzo duża, a poziom wysoki. Zainteresowanie imprezą przekroczyło najśmielsze oczekiwania - nawet organizatorów.
Majówkę możesz spędzić w Tumie
Grodzisko w Tumie jest już otwarte dla odwiedzających. Stworzenie tej nowej w województwie łódzkim atrakcji, kosztowało 12 mln zł. W czasie oficjalnej inauguracji działalności tego miejsca, nie zabrakło ciekawych atrakcji.
Organizacja wycieczki szkolnej z biurem podróży - dowiedz się jak to wygląda
Wycieczki szkolne są nieodzownym elementem uczniowskiego życia - pozwalają one integrować się klasie poza zajęciami lekcyjnymi, jak również ułatwiają pedagogom lepsze poznanie podopiecznych. Dobra organizacja wycieczki, w której uczestnikami ma być nierzadko 20, a nawet 30 osób, stanowi wyzwanie, zwłaszcza dla nauczycieli, którzy nie mają w tym doświadczenia. Aby przedsięwzięcie przebiegło bez żadnych komplikacji, warto zlecić je profesjonalistom.
Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?
Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważne podczas wszelkich wyjazdów. Pozwala ono na pokrycie kosztów leczenia, które potrafią być niezwykle wysokie. Na rynku istnieje wiele takich polis. Którą z nich warto wybrać na wyjazd?
Planujesz wczasy w Borach Tucholskich? Te miejsca warto odwiedzić!
Bory Tucholskie zlokalizowane są w środkowej części Pomorza Gdańskiego i należą do jednych z największych kompleksów borów sosnowych w naszym kraju. Niesamowite piękne tego miejsca przyciąga co roku turystów, którzy chcą znaleźć się blisko natury. Podziwiać możemy między innymi liczne jeziora, park narodowy, cztery parki krajobrazowe oraz aż dwadzieścia pięć rezerwatów. Znajdziemy tu wiele tras pieszych i rowerowych, szlaki kajakowe biegnące rzekami Brda i Wda oraz ciekawe zabytki. Kierunkiem wielu turystów są między innymi wczasy w Tleniu.
Górskie wycieczki - jak wybrać dobry termos?
Górskie wycieczki stają się zdecydowanie bardziej wymagające, gdy temperatura na zewnątrz spada. Dobry termos turystyczny to podstawa podczas wypraw w chłodne dni - ciepły napój doskonale rozgrzewa i dodaje sił. Termos w góry należy jednak wybierać w sposób przemyślany - tak, by miał odpowiednie właściwości termiczne, szczelny korek i był odpowiednio trwały. Na co warto zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu?
W sezonie zimowym można polecieć z Krakowa do Agadiru
Marokański Agadir to jedna z nowych destynacji, którymi w sezonie zimowym może się pochwalić Kraków Airport. W najnowszej siatce połączeń znalazły się też Paryż Orly, Ryga, Ankona czy Budapeszt.
Wspólnie zadbają o Zalew Sulejowski
W Sulejowie przedstawiciele kilku samorządów gminnych oraz instytucji podpisali porozumienie dotyczące ochrony Zalewu Sulejowskiego i cennych przyrodniczo obszarów wokół niego. W ramach współpracy sygnatariusze planują realizować wspólne projekty i razem pozyskiwać na nie fundusze. Po podpisaniu listu intencyjnego odbyło się seminarium dotyczące przygotowywania i realizacji partnerskich projektów infrastrukturalnych z zakresu ochrony środowiska i rozwoju zrównoważonej turystyki.
Ciekawe sposoby na spędzenie weekendu nad jeziorem
Jezioro od lat przyciąga tysiące entuzjastów wypoczynku nad wodą. W miarę blisko i niedrogo, co plasuje taki sposób zrelaksowania się na wysokiej pozycji wśród kilkudniowych wyjazdów. Dlatego też w niniejszym artykule dowiesz się o kilku sposobach na spędzenie weekendu nad jeziorem.
W Sulejowie rozbudują plażę za wojewódzkie pieniądze
W tym roku popularna sulejowska plaża przy ul. Taraszczyńskiej jest zamknięta z powodu prac, związanych z pogłębianiem Pilicy, ale w przyszłym sezonie będzie ponownie dostępna i zyska zupełnie nowe oblicze. Urząd Gminy w Sulejowie otrzyma 80 tys. złotych dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zagospodarowanie tego terenu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat