Advertisement

Artykuły do tagu: biblioteka

Empik Go w piotrkowskiej Mediatece
Kolejną nowość wprowadziła Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie. W ramach współpracy z Empik Go udostępnia ona czytelnikom dostęp do darmowej bazy ebooków oraz audiobooków.
Zmodernizowana placówka zaprosiła w swoje progi (ZDJĘCIA)
Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Zaczarowany świat biblioteki”, ogłoszony z okazji Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Konkurs skierowany był do uczniów klasy III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulejowie. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejowie chcieli w ten sposób zachęcić dzieci do twórczej aktywności oraz odwiedzania bibliotek. Zmodernizowaną placówkę w Sulejowie odwiedziły także przedszkolaki, które zwiedziły obiekt i poznały zasady wypożyczania książek.
Mróz i erotyki królują w Piotrkowie
Kobiety sięgają głównie po powieści erotyczne, obyczajowe i romanse, mężczyźni wybierają kryminały, głównie Remigiusza Mroza - tak przedstawiają się czytelnicze statystyki piotrkowskiej biblioteki.
14.02.2022 11:17
Pasowani na czytelników
Uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników. Świętował także cały personel gminnej biblioteki, gdzie wydarzenie miało miejsce. Chcąc podkreślić jego wagę, zadbano o uroczysty wystrój, tworząc okolicznościowe wy­stawki i gazetki.
Bezpłatne badania w... bibliotece
Gminna Biblioteka Publiczna w Rozprzy na jeden dzień zmieni się w punkt medyczny. Wykonywane będą tam bezpłatne badania profilaktyczne układu krążenia.
O historii piotrkowskiej straży
"O Piotrkowskiej Straży Pożarnej" to książka opisująca 140-letnią historię piotrkowskich jednostek. Monografię stworzył Andrzej Pol, były prezydent Piotrkowa.
07.02.2022 14:59
Joga w bibliotece
Warsztaty jogi dla dorosłych odbyły się w bibliotece w Gorzkowicach. To jedna z inicjatyw, która w książnicy jest organizowana w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Młodzież pokazała talent i kreatywność [ZDJĘCIA]
O tym jak wiele radości i bogatych wrażeń daje własnoręczne tworzenie nowych rzeczy oraz możliwość urzeczywistnienia własnych projektów, przekonali się uczestnicy warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej w Gorzkowicach.
Sprzęt komputerowy dla biblioteki w Aleksandrowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie wzbogaciła się o nowy sprzęt komputerowy. Laptop i tablety posłużą do organizacji zajęć i warsztatów w placówce.
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego powstanie w Piotrkowie
Decyzję w tej sprawie podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. Centrum swoją działalność rozpocznie 1 września 2021 r.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat