Artykuły do tagu: Przyroda

Nowa inwestycja PGE Dystrybucja dla rozwoju polskiej kolei i ochrony przyrody
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę na budowę rozdzielni sieciowej Siedliska w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja wesprze rozwój sieci kolejowych w Polsce, a także przyczyni się do ochrony przyrody w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich.
Poznaj uroki nadpilicznych terenów
O wartościach przyrodniczych Środkowego Nadpilicza na przestrzeni wieków będą rozmawiać uczestnicy konferencji popularno-naukowej w świetlicy w Dąbrowie nad Czarną, którą zaplanowano na sobotę (15.07.2023). Udział w niej, może wziąć każdy, do czego zachęcają władze gminy Aleksandrów.
Rozstrzygnęli
W sobotę w miejskim amfiteatrze, podczas Artystycznej Panoramy Piotrkowa, rozstrzygnięto konkurs "Piotrkowska przyroda". Była to już trzynasta edycja tego konkursu.
13.05.2023 12:18
Co z tą Zośką?
Słoneczna pogoda zachęca działkowiczów do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wielu z nich sadzi, czy sieje rośliny, aby następnie je pielęgnować. Jednak często działkowcy muszą je odpowiednio chronić. W tym roku Zimni Ogrodnicy są wyjątkowo ciepli. Sprawdziliśmy, jakie ma to przełożenie na jakość uprawianych roślin.
W Piotrkowie zakwitły krokusy. Idzie wiosna?
Choć w tym roku wiosna przychodzi do Polski powoli, to przyroda budzi się już do życia po zimowym śnie. W Piotrkowie pojawiły się już krokusy. Jak zdradza Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków, do naszego regionu wracają także bociany.
Odkrywamy znane i nieznane - Sulejowski Park Krajobrazowy
Sulejowski Park Krajobrazowy został utworzony na podstawie decyzji wojewody piotrkowskiego w 1994 roku. Wraz z parkiem przedborskim i spalskim stanowi zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, który od 2013 roku wchodzi w skład Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
Gniewosz plamisty - nadal skrajnie zagrożony i niedostatecznie chroniony
Po 20 latach ochrony gniewosz plamisty jest nadal jednym z najrzadszych gadów występujących w Polsce, a stan jego populacji jest krytyczny. Przyrodnicy analizują parametry siedlisk tego węża. Dane gromadzą dzięki tzw. nauce obywatelskiej.
To był tydzień: Łódzkie na zielono
Coraz więcej ekologicznych inwestycji w województwie łódzkim. Do floty Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dołączą dwa kolejne pociągi o napędzie elektryczno-spalinowym, a województwo konsekwentnie przemieniamy w ogród Polski.
Magnolia, forsycja czy może wiśnia różowa?
Może warto na chwilę odejść od świątecznego stołu i udać się na spacer, aby poobserwować, budzącą się do życia przyrodę?
20.03.2022 09:11
Mamy wiosnę!
Dziś rozpoczyna się ta astronomiczna, jutro kalendarzowa. Pogoda zachęca do wyjścia na spacer i pooddychania wiosennym powietrzem. Przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć kwiaty czy pączki na drzewach bądź krzewach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat