Artykuły do tagu: hymn

Od¶piewali hymn dla Niepodległej
"Szkoła do hymnu" - pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja w placówkach edukacyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się o godz. 11:11, aby wspólnie od¶piewać "Mazurka D±browskiego". W to wydarzenie wł±czyła się także Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie.
10.12.2022 10:44
Najlepsi w województwie
Szkoła Podstawowa im. ¶w. Stanisława Kostki  zajęła I miejsce w województwie łódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Podstawowych "Do Hymnu". O atrakcyjne nagrody walczyło w tym roku 270 szkół z całej Polski.
Uczniowie doł±czyli do patriotycznych zmagań
Szkoła Podstawowa im. ¶w. Stanisława Kostki w Moszczenicy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział zadeklarowało 200 szkół.
Uczniowie i nauczyciele o 11:11 wspólnie uczcili Niepodległ±
W przeddzień ¦więta Niepodległo¶ci, cała społeczno¶ć piotrkowskiej Szkoły Podstawowej nr 10 razem od¶piewała „Mazurka D±browskiego". Niestety uczniowie i nauczyciele nie mogli spotkać się wszyscy wspólnie w jednej sali, a wydarzenie musiało odbyć się z zachowaniem covidowych obostrzeń.
Przedszkolaki od¶piewały Mazurka D±browskiego
Blisko 100 dzieci z Przedszkola Samorz±dowego w Wolborzu od¶piewało Mazurka D±browskiego. To w ramach obchodów zbliżaj±cego się Narodowego ¦więta Niepodległo¶ci.
Niepodległa do Hymnu - ¶więtujmy razem 11 listopada
Jak wspólnie ¶więtować tegoroczn± 102. rocznicę odzyskania niepodległo¶ci? Co zrobić 11 listopada, gdy musisz zostać w domu? Wystarczy w samo południe wł±czyć radio Strefa FM (98,2) i doł±czyć do narodowego słuchania Mazurka D±browskiego w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu". Można wysłuchać go w milczeniu, za¶piewać lub zagrać na instrumencie - najważniejsze to być razem w tej wyj±tkowej chwili.
Patriotyczne ¶piewanie w Ręcznie
140 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ręcznie uczestniczyło w finałowym przesłuchaniu w ramach 3. edycji ogólnopolskiego konkursu "Do hymnu". Zadaniem młodzieży było wspólne od¶piewanie hymnu oraz dwóch innych wybranych pie¶ni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów szkoły.
Zapa¶nicy z AKS maj± swój hymn
W niedziele odbyła się premiera utworu „ Z serca kamień AKS" nagranego przez JoDe JSM, Sacze, DJ Zombie oraz Kdoxa. Piosenka powstała po to, aby uhonorować zasługi piotrkowskich zapa¶ników, trenerów i innych ludzi skupionych wokół tej dyscypliny sportowej w obu stylach.
Uczniowie i nauczyciele z ZSP 1 wspólnie za¶piewali hymn
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie uczcili setn± rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległo¶ci.
Kwiatami i hymnem uczcili powstańców Warszawy
Punktualnie o godzinie 17.00 w Piotrkowie uczczono 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Hołd powstańcom Warszawy oraz Polskiemu Państwu Podziemnemu złożyli także przedstawiciele władz Piotrkowa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat