Wspólne śpiewanie hymnu odbyło się w ramach IV edycji ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu, a Szkoła Podstawowa nr 10 uczestniczy w inicjatywie od samego początku.
W tegorocznym wspólnym śpiewaniu w holu szkoły wzięło udział tylko sześć klas, czyli około 100 uczniów. Pozostali odśpiewali hymn w salach lekcyjnych.
Dyrektor szkoły Michał Czarczyk podkreśla jednak, że całą społeczność połączyła doskonała znajomość wszystkich czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego".
Na historii oraz lekcjach wiedzy o społeczeństwie często wracamy do naszego hymnu i rozmawiamy o jego słowach, historii powstania pieśni, a także ukrytych odwołaniach w tekście autorstwa Józefa Wybickiego. Myślę, że nauczyciele przedmiotów humanistycznych także w innych szkołach robią podobnie, bo to nieodłączny element naszego wychowania, kultury i tradycji
- mówi dyrektor SP 10.
Posłuchajcie, jak punktualnie o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego" odśpiewali uczniowie, mieszczącej się przy ul. Próchnika szkoły.
Komentarze 6
11.11.2021 00:18
Tresura przede wszystkim. Psa też najłatwiej wytresować zaczynając w wieku szczenięcym.
W klasie wirusa nie ma, ale na korytarzu już jest. Jak na przerwie jemy bułki, to go nie ma - jak śpiewamy hymn, to jest.
Powoli i maska na gębie staje się "nieodłącznym elementem naszego wychowania, kultury i tradycji". Kiedyś szkoła uczyła miłości do Związku Sowieckiego, potem zaczęła uczyć miłości do eurokołchozu, a teraz wdraża covidianizm. Nie wątpię w to, że kochać Wielkiego Brata też nauczy.
10.11.2021 17:56
....jeszcze nie zginęła! brawo dzieciaki,wzruszające
10.11.2021 17:47
Lekcja patriotyzmu przez duze L!!! Brawo uczniowie wszystkich szkół
10.11.2021 15:50
Raczej wszystkie szkoły włączyły się do akcji?