Matka Boska z tęczową aureolą wzbudza kontrowersje także w Piotrkowie

Strefa FM Wtorek, 14 maja 2019103
Pod koniec kwietnia wokół kościoła św. Dominika w Płocku, m.in. na koszach na śmieci i toaletach rozlepiono plakaty z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli. Podobne obrazy pojawiły się również w Warszawie. Zarzut w tej sprawie usłyszała już Elżbieta Podleśna. Na ten temat rozmawiali w poniedziałek w Magazynie Magiel na antenie Radia Strefa FM Bogumiła Szczukocka, działaczka Komitetu Obrony Demokracji oraz Łukasz Janik, radny Prawa i Sprawiedliwości.
fot.S.Fiszerfot.S.Fiszer

-O jakiej profanacji tu jest mowa, jeśli z drugiej strony okazuje się, że w Kościele zjawisko pedofilii jest naturalne i Kościół na to w żaden sposób nie reaguje. To jest jakaś herezja. Jeśli ktoś ma mocne podwaliny wiary, to wie, że Pan Bóg istnieje. Powininen ją zatem zachwiać obrazek Matki Boskiej ubrany w tęczę, która jest wyrazem życia, radości czy nadchodzącej wiosny?- pytała Bogumiła Szczukocka, działaczka Komitetu Obrony Demokracji.

 

Z kolei Łukasz Janik z Prawa i Sprawiedliwości ma odmienne zdanie - To jest profanacja Kościoła. Jeśli dorysowujemy tęczę do Matki Boskiej czy też dodajemy do obrazu banana, to to jest skandal. Takie sytuacje są niedopuszczalne, one obrażają uczucia Polaków. Jeżeli mamy w życiu jakieś wartości, to najważniejszą jest wiara. Dorysowanie Matce Boskiej tęczowej aureoli jest porównywalne do zniszczenia polskiej flagi. 

 

Na ten temat dyskutowali także słuchacze na antenie Radia Strefa FM.


 

 

Na radiowy Magiel zapraszamy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 10.00.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

12


Komentarze (103)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.05.2019 22:52

Panie Janik robi Pan z siebie błazna....

21


gość ~gość (Gość)15.05.2019 09:58

Panie radny czy chcesz pan zapisac Matkem Boske do pisu?

66


@ndzi ~@ndzi (Gość)15.05.2019 08:32

Ludzie, kiedy francuzi obrażali Mahometa nie było tematu, meli prawo bo to wolnność i demokracja, a temat się znalazł i gdzie tu prawo gdzie sprawidliwość

13


TrzeźwoMyślący ~TrzeźwoMyślący (Gość)14.05.2019 15:27

Jak można w XXIw wierzyć w te wyssane z palca pierdoły?? i jeszcze spierać się czy ktoś obraża czyjeś uczucia religijne...ludzie zróbcie miejsce dla nauki i zacznijcie trzeżwo myśleć. Jaka matka boska...jaki bóg?? W tych czasach przedmiotem dyskusji powinny być tematy,dzieki którym mozemy sie rozwijać,brnąć do przodu i ulepszać świat. A tutaj rozmawia się o bożku z kolorową głową..to jest dramat!

132


gość ~gość (Gość)14.05.2019 19:58

Miło by było,gdyby osoby niewierzące nie urągały na tym forum osobom wierzącym i temu,w co wierzą.To,że nie wierzę w Mahometa nie znaczy,że mam się wyśmiewać z dogmatów islamu i nie przyszło mi nigdy do głowy,żeby to robić.Trochę klasy, ludzie...

92


gość ~gość (Gość)15.05.2019 07:16

Ładnie to tak Szczukocka szczuć ludzi na siebie?

44


gkricf ~gkricf (Gość)15.05.2019 10:02

Polaków nie trzeba wybijać. Wystarczy dać im czas - sami się wymordują.

40


gość ~gość (Gość)14.05.2019 20:17

Dopóki petofile nie będą ukarani za to co zrobili oraz panowie w sutannach, którzy ukrywali petofilów to nic się nie zmieni. Hańba. Petofile w sutannach i ich powiernicy o wiele bardziej obrażają uczucia religijne.

115


gość ~gość (Gość)15.05.2019 07:03

Niech ta pani wykona swój autoportret , domaluje na głowie tęczową aureolę i klei gdzie jej się podoba. Jak trzeba to ukarać za wandalizm i zaśmiecanie, i tyle.

44


Idolatria ~Idolatria (Gość)15.05.2019 09:26

Bałwochwalstwem Polska stoi.... "Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył." Pwt 5

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat