Policjanci z wydziału do spraw z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol jaki posiadała 44-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Mazowiecki. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych.
Bądźmy ostrożni, bo badania wykazały, że krótko po zmianie czasu zimowego na letni - czeka to nas w nocy z soboty na niedzielę - dochodzi do większej liczby wypadków drogowych oraz w miejscach pracy, a wypadki te są zwykle tragiczniejsze w skutkach – przekazał w piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Tym razem proponujemy zestaw, w którym zdecydowanie przeważają książki pochodzącej z Piotrkowa autorki – Agnieszki Kulbat. Na rynku wydawniczym ukazały się jej dwie powieści. A zestaw uzupełniamy kolejną częścią przygód Mortalisty, czyli bohatera stworzonego przez Maxa Czornyja.
W Piotrkowie trwa wielka modernizacja dróg. Prace rozpoczęły się już w różnych częściach miastach, a to oczywiście wiąże się z utrudnieniami i objazdami. - Trzeba pocierpieć, żeby było lepiej – powiedział nam w ostatnich dniach jeden z taksówkarzy. Tych cierpień kierowców jeszcze trochę będzie, ponieważ trwające roboty to dopiero początek prac zaplanowanych na ten rok.
Co roku, w ostatnią sobotę marca o godzinie 20:30, na całym świecie gasną światła w symbolicznym geście solidarności z planetą. Godzina dla Ziemi WWF to największa akcja ekologiczna na świecie. W tegoroczną edycję po raz kolejny włącza się Focus Mall w Piotrkowie, który wygasi podświetlenie zewnętrznej elewacji budynku oraz logotypy. Wyłączenie nastąpi na całą noc, nie tylko na symboliczną godzinę.
We wrześniu na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a także w halach kongresowo-wystawienniczych AMBEREXPO i terenach do nich przyległych odbędą się "igrzyska olimpijskie zawodów branżowych", czyli EuroSkills Gdańsk 2023. Będzie to największe w historii Polski wydarzenie o charakterze edukacyjnym.
W najbliższą sobotę (25.03) w kinie studyjnym Piksel będzie można obejrzeć film Jerzego Skolimowskiego "IO". Dzieło reżysera było tegorocznym kandydatem do presitżowej nagrody - Oscara - w kategorii najlepszy pełnomentrażowy film międzynarodowy. Projekcja rozpocznie się o godz. 17.00.
Wapnowanie gleby to nic innego jak, dostarczenie kationów wapnia (Ca2+) do gleby, wraz z nawozem, w celu regulacji odczynu gleby. Wapń jest również cennym składnikiem pokarmowym dla roślin uprawnych, ze względu na swój udział w regulacji procesów fizjologicznych. Wapń jest budulcem ścian komórkowych roślin. Korzystnie wpływa, na podniesie odporności roślin oraz na uszkodzenia spowodowane chorobami, czy żerowaniem szkodników.
Dla ósmoklasistów zbliża się niezwykle ważny okres. W najbliższych tygodniach będą decydować, w jakiej placówce zamierzają kontynuować swoją naukę. Aby ułatwić ten wybór, w Gorzkowicach zorganizowano giełdę szkół ponadpodstawowych.
Na charytatywny turniej siatkarski kobiet zapraszają przedstawiciele Ludowego Zespołu Sportowego "Błysk" oraz urzędnicy z gminy Aleksandrów. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz 7-letniej Laury z Piotrkowa, która cierpi na zespół Aperta.