Artykuły do tagu: leczenie

Jak przekonać osobę uzależnioną do podjęcia leczenia? Rozmowa z doktorem n. med. Sławomirem Wolniakiem
Jakie są główne wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć, przekonując osobę uzależnioną od alkoholu do podjęcia leczenia?
Bądź mężczyzną i zadbaj o siebie. POVITA zaprasza na badania kliniczne
Raka pęcherza moczowego można pokonać. Specjaliści podkreślają, że ten rodzaj nowotworu - pod warunkiem, że wykryty odpowiednio wcześnie - da się całkowicie wyleczyć. Pomocne mogą okazać się badania kliniczne. Te można wykonać także w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Centrum Badań PROVITA. Między innymi o tym rozmawialiśmy z doktorem Michałem Masłowskim.
Biegnie przez Polskę, by pokonać SMA
Mateusz Cyrwus biegnie przez całą Polskę, aby zbierać pieniądze na najdroższy lek świata. Pokonanie trasy znad Bałtyku do Tatr ma na celu nagłośnienie zbiórki pieniędzy dla chorej na SMA, dwuletniej Kamilki Gil. Jednym z przystanków na trasie biegu był Piotrków Trybunalski.
Badania kliniczne to Twoja szansa. PROVITA zaprasza do współpracy
Najwyższa jakość badań, kompleksowa opieka lekarzy, darmowe konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. To tylko niektóre aspekty, dla których warto zainteresować się ofertą usług medycznych, oferowanych przez Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Niedawno klinika zmieniła adres swojej siedziby i z tej okazji ponownie zaprasza pacjentów, chętnych do podjęcia terapii, a także specjalistów, którzy chcieliby nawiązać współpracę.
Co z neurologią w Piotrkowie?
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
Zaburzenia czucia, przewlekłe zmęczenie: pierwsze objawy SM mogą być dyskretne
Na stwardnienie rozsiane (SM) choruje w Polsce blisko 50 tys. osób. Początek choroby przypada zwykle na okres między 20, a 40 rokiem życia, częściej chorują kobiety. 30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości SM.
Stać nas na lepszą profilaktykę
Niewiele jest schorzeń, którym możemy z dużym prawdopodobieństwem zapobiec albo złagodzić ich objawy. Należą do nich choroby zakaźne. Dlatego szczepienia powinny towarzyszyć nam przez całe życie, a system ochrony zdrowia powinien je zapewnić zarówno dzieciom, jak dorosłym i osobom starszym. Tryb refundacyjny dla wielu szczepień jest dobry – twierdzi prof. Marcin Czech, prezes Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. – Powinno się po prostu refundować kolejne szczepionki. Im dłużej żyję na tym świecie, tym bardziej skłaniam się do przekonania, że szczepienia powinny być bezpłatne, finansowane w 100 procentach przez państwo. Bariera finansowa nie skłania ludzi do profilaktyki - dodaje epidemiolog.
Jak powstrzymać głód alkoholowy?
Mój partner jest uzależniony od alkoholu i chociaż był dwukrotnie na terapii, to zdarzają mu się „wpadki”. Od lekarza usłyszał, że jego leczenie można wesprzeć lekami hamującymi głód alkoholowy. Jak one działają i czy są bezpieczne dla zdrowia? - pyta Anna
Spotkają się, by wesprzeć Laurę
Na charytatywny turniej siatkarski kobiet zapraszają przedstawiciele Ludowego Zespołu Sportowego "Błysk" oraz urzędnicy z gminy Aleksandrów. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz 7-letniej Laury z Piotrkowa, która cierpi na zespół Aperta.
Nowa terapia raka piersi w pierwszej kolejności do refundacji według onkologów klinicznych
Polscy onkolodzy kliniczni wybrali w drodze głosowania dziesięć substancji czynnych, które powinny jak najszybciej uzyskać refundację. Pierwsze miejsce na liście TOP 10 ONKO 2023 – podobnie jak rok temu – zajęła terapia przeznaczona dla chorych na raka piersi.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat