Artykuły do tagu: szkoły

Dni Europy w Mediatece 800-lecia
Turniej szachowy, gry, zabawa i quizy wszystkie te atrakcje zorganizowane dla młodzieży szkolnej z Piotrkowa i regionu w związku ze świętem Dnia Europy przypadającym na 9 maja. Impreza zorganizowana przez punkt Europe Direct wraz z Mediateką 800-lecia.
Awanse i spadki. Piotrkowskie szkoły w najnowszym rankingu
Wiemy które licea i technika okazały się najlepsze w rankingu miesięcznika "Perspektywy". W województwie łódzkim prym wiodą I LO w Łodzi oraz Technikum w Kleszczowie. A na których miejscach uplasowały się szkoły z Piotrkowa Trybunalskiego?
Piotrkowscy karatecy z medalami
Podopieczni UKS-u Szkoły Karate Tradycyjnego w Piotrkowie rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Opolszczyzny w Karate Tradycyjnym Ronin Cup III Głuchołazy. Piotrkowscy karatecy wywalczyli 5 medali.
Wyniki egzaminu ósmych klas. Jak wypadły poszczególne szkoły?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowała szczegółowy raport na temat wyników egzaminu ósmoklasistów. Na jego podstawie opracowaliśmy zestawienie, przedstawiające wyniki osiągnięte przez piotrkowskie szkoły.
Poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich
Ogłoszono dziś wyniki rekrutacji do szkół średnich w naszym mieście i całym powiecie piotrkowskim. Zajrzeliśmy do Chrobrego, by sprawdzić, jakie reakcje towarzyszyły młodzieży, szukającej swoich nazwisk na listach zakwalifikowanych kandydatów. Emocje sięgały zenitu.
Rekrutacja do szkół średnich na ostatniej prostej
Absolwenci podstawówek poznają jutro wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się poszczególne szkoły ponadpodstawowe w Piotrkowie.
MATURY. Jak wypadły szkoły niepubliczne?
Zebraliśmy wyniki matur udostępnione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi. Sprawdziliśmy, jak w tym roku wypadły piotrkowskie placówki niepubliczne. Są szkoły, w których matury nikt nie zdał.
Giełda Szkół w Gorzkowicach
Dla ósmoklasistów zbliża się niezwykle ważny okres. W najbliższych tygodniach będą decydować, w jakiej placówce zamierzają kontynuować swoją naukę. Aby ułatwić ten wybór, w Gorzkowicach zorganizowano giełdę szkół ponadpodstawowych.
Będą nowe ekopracownie w Piotrkowie?
O pięć nowych ekopracowni mają wzbogacić się piotrkowskie szkoły. Na realizację tych inwestycji urzędnicy chcą pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zmarła Anna Pędziwiatr - zasłużona piotrkowska pedagog
8 stycznia w wieku 89 lat zmarła Anna Pędziwiatr, zasłużony pedagog, długoletnia dyrektor nieistniejących już obecnie piotrkowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 9. W poniedziałek odbędzie się jej pogrzeb.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat