Amator poszukiwania zabytków, odnalazł 8 niebezpiecznych dla życia i zdrowia niewybuchów z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się opoczyńscy policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego oraz wezwani na miejsce saperzy z tomaszowskiej jednostki wojskowej.
Do wybuchu gazu w parterowym budynku jednorodzinnym doszło w niedzielę rano w Szczercowie. To już drugie tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich dni na terenie powiatu bełchatowskiego.
Niewybuch najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej został znaleziony w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie. Pocisk moździerzowy znaleziono podczas przeprowadzania prac remontowych w garażu jednostki.
W środę (25.09.2024) w bloku mieszkalnym na ul. Wroniej podczas sprzątania piwnicy, mieszkanka znalazła granat. Na miejsce natychmiast wezwano służby które zarządziły ewakuacje budynku. Jak się okazało był to granat obronny F1, który zabezpieczyli saperzy.
Do wybuchu gazu doszło w domku letniskowym w Woli Mikorskiej w powiecie bełchatowskim. Budynek został całkowicie zniszczony, a jedna osoba została poszkodowana. Do zdarzenia doszło w środę przed 7.00.
Wybuch butli gazowej w Kielchinowie pod Bełchatowem. Drewniany dom został całkowicie zniszczony, a 41-letnia kobieta doznała rozległych oparzeń.
Produkcja i magazynowanie związane są z uwalnianiem substancji lotnych, które w określonych warunkach mogą zapalić się i w efekcie doprowadzić do wybuchu. Mało pracowników zdaje sobie sprawy z zagrożenia, czasami niewielka iskra wystarczy do rozpoczęcia procesu spalania. Dlatego też tak istotne jest przestrzeganie przepisów oraz stosowanie się do rozporządzeń. W ten sposób można uniknąć niebezpiecznych sytuacji.
Blisko 100 pocisków z czasów drugiej wojny światowej znaleziono we wtorek przy ul. Zjazdowej.
W Kamocinie na terenie gminy Grabica, w środę (15 września) odnaleziono niewybuch. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpiecza policja.
Punktualnie o godzinie 17:00 w całym kraju, także w Piotrkowie rozbrzmiały syreny alarmowe, aby uczcić 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiciele władz naszego miasta, oficjalne delegacje, a także zwykli piotrkowianie tradycyjnie spotkali się przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza, aby wspólnie uczcić minutą ciszy pamięć żołnierzy oraz zwykłych mieszkańców stolicy, którzy polegli w czasie Powstania.