83,5% maturzystów ze szkół w Piotrkowie Trybunalskim zdało tegoroczny egzamin dojrzałości. Nie udało się to 16,5% uczniom. Część z nich będzie jednak miała szansę na poprawkę w sierpniu, ponieważ nie sprostali egzaminowi z tylko jednego przedmiotu.
W aż szesnastu placówkach oświatowych w Piotrkowie zaplanowano w tym roku konkursy na stanowiskach dyrektorów. Część z konkursów już za nami, ale na zmian na „dyrektorskich stołkach” na razie nie będzie.
W szkołach na terenie gminy Aleksandrów odbyły się warsztaty z wykorzystaniem produktów pszczelich. Organizatorem spotkań było Gminne Centrum Kultury.
W ramach konkursu finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG 109 szkół otrzyma nowe pracownie multimedialne; w każdej z nich będzie 16 laptopów - poinformował resort funduszy i polityki regionalnej. Dodano, że wartość nagród to ponad 4,5 mln zł.
Po rozpoczęciu roku szkolnego we wszystkich chętnych szkołach odbędą się szczepienia dzieci i młodzieży od 12. roku życia – poinformowali minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceminister edukacji Marzena Machałek na środowej konferencji w Komorowie. Wątpliwości w sprawie szczepień rodzice mogą zgłaszać pod adresem: szczepienia-dzieci@gis.gov.pl.
Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.
We wtorek ruszyła rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych na wolne miejsca. Do czwartku do godziny 15.00 kandydaci mają czas na złożenie wniosku o przyjęcie. 16 sierpnia szkoły ponadpodstawowe ogłoszą listy zakwalifikowanych do przyjęcia, a 23 sierpnia listy przyjętych.
Egzaminem z języka polskiego w środę o godz. 9.00 rozpocznie się dodatkowa sesja egzaminów ósmoklasisty. W czwartek będzie egzamin z matematyki, a w piątek z języka obcego. Przystąpią do nich uczniowie, którzy z powodów zdrowotnych lub losowych nie mogli zdawać ich w maju.
Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski uważa, że - jeśli tylko pozwolą na to warunki epidemiologiczne - warto, aby nauka stacjonarna w szkołach była realizowana jak najdłużej, bo jest to istotne z wielu względów.
Od poniedziałku nauczyciele oraz pracownicy żłobków, którzy chcą się zaszczepić przeciw COVID-19, będą mogli zgłosić chęć szczepienia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną ci, którzy pracują stacjonarnie w szkole, przedszkolu lub żłóbku. Szczepienia ruszą w piątek.