Artykuły do tagu: rekrutacja

Szukają seniorów potrzebujących pomocy oraz sąsiadów, którzy mogą im pomóc
10 seniorów z terenu gminy Sulejów będzie mogło skorzystać z usług sąsiedzkich w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Urzędnicy poszukują obecnie zarówno seniorów, którzy potrzebują pomocy, jak i sąsiadów, którzy mogliby pomagać starszym mieszkańcom.
Nowi ławnicy poszukiwani
W związku z niewystarczającą liczbą ławników wybranych w wyborach w 2023 roku na kadencję 2024-2027, Prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim zwrócił się do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego o dokonanie uzupełniającego wyboru ławników. Termin zgłaszania kandydatów na ławników upływa 30 kwietnia 2024 roku.
Kwalifikacja już za półmetkiem
W Piotrkowie Trybunalskim trwa kwalifikacja wojskowa. Przed komisją stawiają się m.in. mężczyźni urodzeni w 2005 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Rekrutacja do przedszkola w Woli Krzysztoporskiej trwa
Jeszcze do 8 marca potrwa rekrutacja przedszkolaków na nowy rok szkolny 2024/25 w Przedszkolu Samorządowym w Woli Krzysztoporskiej. Podstawą przyjęcia dziecka do placówki jest wypełnienie wniosku rekrutacyjnego.
Studia w Piotrkowie. Nie szukaj daleko czegoś, co jest bardzo blisko!
- To miejsce, które może zmienić życie. Moje zmieniło. Dlatego wiem, że było warto – tak swoją przygodę z piotrkowską uczelnią podsumowuje pan Rafał, który przed laty kształcił się tutaj, zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Historii piotrkowskich studentów, ich marzeń, sukcesów, przyjaźni i wspomnień można byłoby opowiedzieć tysiące. My opowiadamy jedną. Pokazującą, że to, czego szukamy daleko, tak naprawdę jest bardzo blisko.
Piotrkowscy
Jednostka Strzelecka 1031 im. Obrońców Lwowa zachęca młodych ludzi do wstąpienia w ich szeregi. Stowarzyszenie to należy do Związku Strzeleckiego 'Strzelec' w Piotrkowie. Swoimi tradycjami nawiązuje do przedwojennych ruchów strzeleckich.
Prawo na Akademii Piotrkowskiej?
W tym roku pedagogika specjalna, a w przyszłości m.in. prawo oraz fizjoterapia - to plany rozwoju kierunków na Akademii Piotrkowskiej. Trwają przygotowania do pierwszego roku akademickiego na nowej uczelni.
Poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich
Ogłoszono dziś wyniki rekrutacji do szkół średnich w naszym mieście i całym powiecie piotrkowskim. Zajrzeliśmy do Chrobrego, by sprawdzić, jakie reakcje towarzyszyły młodzieży, szukającej swoich nazwisk na listach zakwalifikowanych kandydatów. Emocje sięgały zenitu.
Rekrutacja do szkół średnich na ostatniej prostej
Absolwenci podstawówek poznają jutro wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół średnich. Sprawdziliśmy, jakim zainteresowaniem wśród młodzieży cieszą się poszczególne szkoły ponadpodstawowe w Piotrkowie.
Praca w opiece w Niemczech. Jak przygotować się na rekrutację?
Opieka nad osobami starszymi to zawód, który jest coraz bardziej potrzebny w społeczeństwie, zwłaszcza w krajach o rozwiniętych systemach opieki społecznej, takich jak Niemcy. Praca dla opiekunek w Niemczech może być dobrą opcją dla osób, które chcą zdobyć nowe doświadczenia zawodowe i jednocześnie pomagać innym. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak przygotować się na rekrutację do tego zawodu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat