Advertisement

Artykuły do tagu: nauka

13 sposobów na to, jak szybko nauczyć się języka angielskiego
Chcąc studiować na anglojęzycznej uczelni bądź pracować w jednej z zagranicznych placówek dyplomatycznych musisz biegle władać językiem angielskim. Nauka języka obcego jest pewnym procesem, którego czas trwania zależy w dużej mierze od sposobu uczenia się. Stosując pewne metody i zasady, możemy znacznie przyspieszyć cykl nauki angielskiego, a tym samym szybciej zacząć mówić i pisać po angielsku. Dlaczego należy uczyć się angielskiego? Ile zajmuje opanowanie podstaw języka angielskiego? Jakie są popularne techniki nauki języka angielskiego? Jak postępować, aby nie stracić motywacji w trakcie nauki?
07.08.2023 12:43
W OEA zabawa trwa
Pierwszy tydzień sierpnia z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury za nami. Jego organizatorzy podkreślają, że było kreatywnie, ale przede wszystkim postawiono na dobrą zabawę, której podczas wakacji nie może zabraknąć.
Remont „dwunastki”. Czy zdążą na czas?
Choć to dopiero połowa wakacji, to część rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim dopytuje czy remont placówki zakończy się przed nowym rokiem szkolnym. Niepokojących sygnałów o opóźnieniach nie ma, ale to jednak "budowlanka" – słyszymy od naszych rozmówców.
Wypadek pod zamkiem. Hyundai uderzył w
W piątek (04.08.2023) na skrzyżowaniu ul. Jerozolimskiej z ul. Zamkową w Piotrkowie Trybunalskim doszło do zderzenia hyundaia z citroenem, należącym do jednej z piotrkowskich szkół nauki jazdy. Dwoje uczestników zdarzenia trafiło do szpitala.
Nudy w wakacje? Nie ma szans!
"Las wokół nas", tak nazywa się nowe miejsce zabaw dla dzieci i młodzieży z gminy Czarnocin. Tamtejsi urzędnicy stworzyli ten punkt dydaktyczny z myślą o tym, by edukować podopiecznych gminnych przedszkoli i szkół. Młodzi odkrywcy szybko zawładnęli tym terenem, który najwyraźniej przypadł im do gustu.
Od czego zacząć lekcje rysunku?
Rysowanie to popularne hobby, które w przypadku niektórych osób przerodziło się w pasję życiową oraz źródło utrzymania. Każdy rysownik ma za sobą trudne początki, a nawet najwięksi amatorzy mają szansę się poprawić, o ile zadbają o regularne ćwiczenia. Od czego zacząć lekcje rysunku? O co powinni pamiętać początkujący rysownicy?
Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE: co czwarty polski uczeń uczestniczył w kulturalnych projektach edukacyjnych wspieranych przez PGE
PGE jest jednym z największych w Polsce mecenasów kultury i sponsorów sportu. W swojej działalności sponsoringowej szczególną wagę przykłada do realizacji projektów skierowanych na rozwój i edukację dzieci, a także wsparcia społeczności lokalnych.
Egzamin ósmych klas już w budynku SP12
Sprawnie przebiega kompleksowy remont Szkoły Podstawowej nr 12. Budowlańcy aktualnie pracują zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Hiszpańskie praktyki piotrkowskich uczniów
Cztery tygodnie na praktykach w hiszpańskiej Saragossie spędzili uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu Erasmus +.
21.02.2023 09:46
Zapraszają na targi
Gminne Targi Edukacyjne odbędą się na początku marca w Gomulinie. Zaprasza na nie Szkoła Podstawowa im. ks. Mariana Wiewiórowskiego.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat