1 września nauczyciele i uczniowie wracają do szkół. Czy wiadomo jak będzie wyglądać nauka w piotrkowskich placówkach?
W sondażu SW Research dla rp.pl na pytanie o to, czy w obecnej sytuacji epidemicznej dzieci powinny wrócić do szkół, 43,1 proc. respondentów odpowiedziało "tak"; odpowiedzi "nie" udzieliło 33,3 proc. respondentów - czytamy w sobotę na portalu rp.pl.
Ograniczenie funkcjonowania szkół zostało przedłużone do 7 czerwca 2020 r. - wynika z opublikowanego w piątek projektu nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Projekt zakłada też m.in. stopniowe uruchamianie szkół podstawowych.
Młodzieżowi radni z Radomska pomogą absolwentom szkół podstawowych zdecydować o wyborze szkoły średniej. Od dziś (11.05) będą przedstawiać oferty radomszczańskich liceów za pomocą mediów społecznościowych.
- Decyzję o tym, czy powrócimy do stacjonarnej formy nauczania podejmiemy w drugiej połowie maja. Wtedy będziemy mieli więcej informacji na temat tego, jak rozwija się epidemia – powiedział edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
W związku z panującym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego odwołany został konkurs „Nasza Nowa Przestrzeń” organizowany dla szkół ponadpodstawowych przez Pracownię Planowania Przestrzennego.
Prawdopodobnie dwutygodniowa przerwa w szkołach zostanie wydłużona - powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie będzie wynikać z wytycznych ministra zdrowia i GIS. Zapewnił, że system edukacji jest do tego przygotowywany.
Zaprzestanie organizacji wycieczek i wyjazdów oraz przyjmowania gości (grup zorganizowanych) – takie wytyczne od wojewody łódzkiego otrzymały wszystkie placówki oświatowe z naszego województwa.
Dzięki projektom, które uzyskały akceptację w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego szkoły powiatowe znacznie wzbogacą swoją ofertę edukacyjną. Realizację projektów („Podniesienie jakości kształcenia w Powiecie Piotrkowskim”) przewidziano do sierpnia 2021 roku, zatem to możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności zarówno dla obecnych jak i przyszłych uczniów szkół powiatowych.
Nie pięć, a trzy szkoły powiatowe być może już niebawem będą się znajdować na terenie powiatu piotrkowskiego. Wszyscy samorządowcy narzekają, że subwencja oświatowa jest zbyt mała i z budżetu trzeba dokładać na ten cel duże pieniądze. W powiecie radomszczańskim na przykład klasy mają być łączone i będą nawet 40-osobowe. Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego również szukają oszczędności i mają już pewien pomysł.