Artykuły do tagu: MEN

Najlepsze praktyki archiwizacji dokumentów
Archiwizacja dokumentów pomaga bezpiecznie przechowywać ważne informacje, jednocześnie usuwając bałagan w biurze. Jak jednak wdrożyć system archiwizacji?
Chcą ratować żydowski cmentarz
W Piotrkowie Trybunalskim rodzi się oddolna inicjatywa ratowania zabytkowego cmentarza żydowskiego. Czy to niezwykle istotne dla naszej historii miejsce ma szansę odzyskać należyty mu blask?
Polska 2050 chce zmieniać Piotrków
Większa rola konsultacji społecznych, zwiększenie ilości połączeń między Piotrkowem a ościennymi gminami, rozwój turystycznych atrakcji miasta oraz położenie nacisku na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży - to część propozycji Stowarzyszenia Polska 2050 do projektu "Strategii Rozwoju Miasta Piotrków Trybunalski 2030".
Narzędzia diamentowe — jakie jest ich zastosowanie?
Diament to jeden z najtwardszych odkrytych dotąd materiałów, co sprawiło, że wykorzystuje się go w różnych gałęziach przemysłu. Z tego surowca produkuje się wiertła, tarcze, a także znalazł zastosowanie wśród narzędzi do wiercenia czy szlifowania. Gdzie wykorzystuje się profesjonalne narzędzia diamentowe i jak je właściwie używać?
Odwiedzamy groby swoich bliskich
Przy piękniej, słonecznej pogodzie obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W Piotrkowie, podobnie jak w całym kraju, tłumy mieszkańców na cmentarzach wspominają swoich bliskich zmarłych.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowskie cmentarze
Wspomnienie świętych w pierwszym dniu listopada i wspomnienie bliskich zmarłych w Dzień Zaduszny dzień później, oznacza wizyty na wielu nekropoliach. W Piotrkowie nie brakuje cmentarzy z bogatą historią, dlatego tym razem skupimy się na tych historycznych miejscach. W wielu przypadkach zabytkowych.
31.10.2021 12:12
Kwesta na półmetku
Około 4 tysięcy złotych zebrano w dwóch pierwszych dniach kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków ze Starego Cmentarza w Piotrkowie. Organizatorzy liczą jednak, że to dopiero wstęp, a najwięcej datków będzie spływać w niedzielę oraz w samą uroczystość Wszystkich Świętych.
Historia skryta w kamieniu – piękne nagrobki „piotrkowskich Powązek” [GALERIA]
Piękne i tajemnicze, choć często dotknięte zębem czasu to nadające temu miejscu wyjątkowy klimat – najpiękniejsze nagrobki „piotrkowskich Powązek”. Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych, zapraszamy na niezwykłą podróż po zabytkach Starego Cmentarza.
Nowe przejścia dla pieszych przy cmentarzach
Dwa nowe przejścia dla pieszych pojawiły się w rejonie piotrkowskich cmentarzy. „Zebry” zostały namalowane na ul. Spacerowej i mają zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.
Zamykają ul. Cmentarną i Partyzantów
Tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych w rejonie piotrkowskich cmentarzy obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Cmentarna oraz ul. Partyzantów, na części od ul. Lelewela do ul. Spacerowej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat