Advertisement

Przejęli nielegalny towar

PolicjaTomaszów Sobota, 25 marca 20235
Policjanci z wydziału do spraw z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przejęli nielegalne papierosy, tytoń i alkohol jaki posiadała 44-letnia mieszkanka gminy Tomaszów Mazowiecki. Zabezpieczone wyroby tytoniowe i alkoholowe nie posiadały polskich znaków skarbowych. Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych.
fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim fot.: KPP w Tomaszowie Mazowieckim

Funkcjonariusze po otrzymaniu informacji o mieszkance gminy Tomaszów Mazowiecki, która może posiadać nielegalne wyroby akcyzowe, zapukali do drzwi jej domu. 44-letnia kobieta była kompletnie zaskoczona wizytą stróżów prawa.

W wyniku przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych mundurowi zabezpieczyli ponad 1700 sztuk papierosów i blisko 30 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Ponadto ujawnili i zabezpieczyli ponad 400 sztuk tekturowych opakowań papierosów i ponad 100 sztuk butelek o pojemności 0,9 litra każda z wysokoprocentowym alkoholem, który również pochodził z nielegalnego źródła.  Łączna wartość narażenia na uszczuplenie wpływów do Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 40 000 złotych - mówi asp. sztab. Grzegorz Stasiak z KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Kobietę zatrzymano i przedstawiono jej zarzut posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi jej wysoka grzywna, o której zadecyduje sąd.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Twójstaryalejary ~Twójstaryalejary (Gość)25.03.2023 16:12

Butelki 0,9L nieźle kobita oszukiwała, sprzedawała alkohol pewnie jako 1L.

40


alan ~alan (Gość)26.03.2023 19:03

a skarbówka to nie złodzieje? lepiej niech zaczną od siebie

41


tak ~tak (Gość)26.03.2023 09:23

małego gonią, dużego się boją ,tak działa nasza władza ,jeszcze tylko rolnicy się połapią że zabrali im 50% dopłat i fajnie jest ,,,

51


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.03.2023 19:30

Tylko naraziła państwo na stratę około 40 000 zł,to jest bardzo mało w porównaniu na ile nas państwo oszukało na miliardy

83


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat