Wśród tysięcy internetowych aukcji wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, są takie przedmioty, które przyciągają swoją oryginalnością. Jednym z nich był w tym roku bloczek uranu, który na licytację wystawił piotrkowianin Jakub Czerwiński, znany z platformy YouTube jako Irytujący Historyk. Zwycięzca zaoferował za niego ponad 70 tysięcy złotych!
Niewątpliwie jest to diabelskie siedlisko, a i wysłać tu można kogoś „do stu diabłów”. Albo i lepiej, bo podziemia zamku w Łęczycy zamieszkuje ich blisko pół tysiąca. Mowa o kolekcji demonicznych figurek, która jest największym tego typu zbiorem w Polsce.
Na ten weekend proponujemy mocno zróżnicowany zestaw książek. Od historii ojca tenisowych mistrzyń - Sereny i Venus Williams, poprzez poruszającą obozową opowieść dla czytelników o mocnych nerwach po obyczajową powieść o sile rodzinnej i przyjacielskiej miłości.
Uwaga! Katastrofalne warunki jazdy na ul. Glinianej w Piotrkowie. Największa z dziur została zasypana, ale apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.
Film "Gierek" nie tarci na popularności, podobnie jak czwarta część filmu z serii "Kogel Mogel", a tymczasem na afisz wchodzi kolejna polska produkcja - "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Z kolei w kinie familijnym nowością jest "Skarb Mikołajka", co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że wśród nowości jest też nowy amerykański film grozy - "Zaułek koszmarów".
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie zaprasza do udziału w XI edycji Festiwalu „Najpiękniejsze są polskie piosenki”. Pierwszy etap zmagań odbędzie się w formie on-line.
Zbytni pośpiech kosztował piotrkowiankę 2 tys. złotych i 6 punktów karnych. Wszystko przez to, że wjechała na przejazd, kiedy jeszcze migało czerwone światło, a zapory dopiero się otwierały.
XX Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Zdzisława BIŃKA, będący jednocześnie Mistrzostwami Seniorów Okręgu piotrkowskiego, odbył się w Hali Sportowej w Wolborzu.
Wejdą one w życie 24 stycznia i dotyczą placówki w Łodzi, mieszczącej się przy ul. Targowej oraz delegatur w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach.
To miejsce zna każdy, kto mieszka w Piotrkowie, bo jest przestrzenią wypoczynku, rekreacji i spacerów. Było tak też przed laty, bo i dziadkowie randkowali na brzegach piotrkowskiego jeziora, kąpali się w nim i przynosili czasem na obiad złowioną tu rybę. Przed wiekami nawet król bywał nad Bugajem i ryby z dworzanami łowił, urozmaicając sobie w ten sposób wypoczynek.