Podczas modernizacji ul. Żeromskiego dodano zatoczki przystankowe, dzięki którym autobusy MZK nie będą wstrzymywać ruchu na drodze. Nawet niewprawne oko zauważy jednak pewną niedogodność. Nowa wiata przystankowa mająca chronić pasażerów przed warunkami atmosferycznymi znajduje się kilka metrów za przystankiem autobusowym. A może to stanowić duży problem dla osób starszych czy chorych.
Od 2 września 2024 roku autobusy miejskie znów będą kursować przez rondo Żołnierzy Wyklętych. Jest to możliwe dzięki zakończeniu prac przy instalacjach podziemnych w tym miejscu.
W środę około 15:30 niecodzienny widok mogli obserwować kierowcy i piesi, którzy akurat znaleźli się na Wojska Polskiego w okolicach wiaduktu, ponieważ znalazł się tam autokar i utknął przed wiaduktem, pod którym nie mógł przejechać z powodu swojej wysokości. Kierowca na szczęście wykazał się rozwagą i rozsądkiem.
Od 1 listopada 2024 roku na wielu odcinkach dróg zostanie wprowadzona płatność za przejazd w ramach systemu e-TOLL. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowało Ministerstwo Infrastruktury. Opłaty będą pobierane od kierujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.
Wakacje w pełni. Nie maleje ruch na drogach, szczególnie na trasach do miejscowości wypoczynkowych i głównych ciągach komunikacyjnych. Kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc letniego wypoczynku, to dla policjantów ruchu drogowego, priorytet.
Od dnia 22 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Czerwcowa korekta dotyczy linii 1, 5, 6, 7, 8 i 9.
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.
Kolejnych 5 nowych autobusów wyjechało w poniedziałek (15.03) na ulice Piotrkowa Trybunalskiego. Są to zeroemisyjne autobusy elektryczne, które będą obsługiwać ruch pasażerski na wszystkich liniach.
Czy darmowa komunikacja powinna być wprowadzona w Piotrkowie? - Raczej tak, pod warunkiem, że zostanie gruntownie przebudowana i dostosowana do współczesnych potrzeb mieszkańców.
Czy darmowa komunikacja musi kosztować miasto więcej, niż kosztuje dzisiaj? - Okazuje się, że niekoniecznie.
Ponad 0,6 mln zł dopłacą wojewoda i Urząd Miasta w Wolborzu do transportu zbiorowego na terenie całej gminy. Firmy realizujące ten rodzaj usług poinformowały już jak będą wyglądały rozkłady jazdy busów.