Advertisement

Artykuły do tagu: lotnisko

Wypadek na piotrkowskim lotnisku. Ćwiczenia służb ratunkowych
Mały samolot z jedną osobą na pokładzie kołuje do progu pasa, a w tym samym czasie z północnego zachodu do lotniska zbliża się kolejny mały samolot z dwiema osobami na pokładzie, który z powodu awarii silnika i niskiej wysokości musi wykonać awaryjne lądowanie. Samolot nie zdołał dolecieć do pasa i uderzył w kołujący drugi samolot. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń służb ratunkowych, które miały miejsce we wtorek na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Kolejna inwestycja na lotnisku
Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej stawia na rozwój. Na ukończeniu są już dwa kolejne hangary, w którym piloci będą mogli pozostawiać swoje samoloty. Po kończeniu inwestycji, przy piotrkowskim lotnisku będzie już 11 takich hal.
Zawody na celność lądowania [fotorelacja i wyniki]
Blisko 30 zawodników wzięło udział w II Zawodach Samolotowych i Szybowcowych na Celność Lądowania im. Pilota Macieja Jaśkiewicza. Zmagania zorganizował Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej.
Miały być wakacje, a przez głupi żart są problemy
Nieprzemyślane zachowanie na katowickim lotnisku zakończyło się mandatem i niewpuszczeniem na pokład samolotu. 30-latek z Moszczenicy miał lecieć do Hurghady w Egipcie, jednak podczas odprawy biletowo-bagażowej, mężczyzna powiedział, że w bagażu ma... broń i noże.
Wypadek awionetki zrzucającej szczepionki
Awionetka zrzucająca szczepionki dla lisów awaryjnie lądowała w miejscowości Jamno pod Łowiczem. Maszyna przewróciła się do góry kołami. Samolot wystartował z Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Czy ktoś chciał spowodować wypadek lotniczy?
W Piotrkowie doszło do niebezpiecznego incydentu podczas odbywającego się w miniony weekend Fly Festu. W trakcie pokazu, ktoś próbował oślepić laserem pilota śmigłowca w czasie lotu.
Fly Fest 2023 - najciekawsze momenty
Fly Fest 2023 przeszedł do historii. Za nami dwa dni efektownych pokazów na piotrkowskim lotnisku. Zobaczcie najciekawsze momenty imprezy utrwalone w obiektywie Radomira Illinicza.
Lotniczy piknik w Piotrkowie [ZDJĘCIA]
Pierwszy dzień Fly Fest za nami. Już tradycyjnie na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej bawiły się tysiące ludzi.
01.07.2023 07:27
Zapraszamy na Fly Fest!
W sobotnie popołudnie rozpoczyna się tegoroczny Fly Fest. Zapraszamy na piotrkowskie lotnisko, gdzie wiele atrakcji będzie czekało zarówno na niebie, jak i na lądzie.
Fly Fest już w ten weekend!
Już po raz jedenasty na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędzie się piknik lotniczy Fly Fest. Wiele atrakcji na niebie i lądzie czeka zarówno w sobotę, jak i niedzielę.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat