Advertisement

Artykuły do tagu: rynek

02.06.2023 11:48
Czy truskawki tanieją?
Truskawki królują na rynkach w całej Polsce. Również w Piotrkowie na wielu stoiskach spotkamy różne odmiany tych owoców. Sprawdziliśmy, jak obecnie kształtują się ich ceny na piotrkowskim targu.
Odkrywamy znane i nieznane - Stare Miasto w Piotrkowie
Niewiele jest miast w Polsce, które mogą się pochwalić podobną starówką, jak Piotrków Trybunalski. Walory architektoniczne, zabudowa i historia dają znaczącą przewagę, a dowodem na prawdziwość takiego twierdzenia jest fakt, że gród nad Strawą był i jest chętnie wybierany przez filmowców. Na szczęście nie tylko, bo do Piotrkowa nadal przyjeżdża sporo turystów.
Jarmark wielkanocny w Rynku Trybunalskim [galeria]
Kilkanaście stoisk z żywnością oraz wielkanocnymi ozdobami, występy artystyczne i konkursy przygotowali organizatorzy jarmarku wielkanocnego, który odbywa się dzisiaj w Rynku Trybunalskim.
Jarmark wielkanocny już w niedzielę
Już jutro niedziela handlowa, a doskonałą okazją do zrobienia zakupów na zbliżającą się Wielkanoc, będzie organizowany w Rynku Trybunalskim jarmark. Początek w niedzielę (2 kwietnia) od godziny 10.00.
Taksówki wjadą na rynek, ale...
Piotrkowscy taksówkarze będą mogli wjeżdżać na teren Starego Miasta, ale tylko w uzasadnionych i dopuszczonych prawem przypadkach. Takie ustalenia padły na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Mieszkańcy Piotrkowa w geście solidarności z protestującymi w Warszawie opiekunami osób niepełnosprawnych. Manifestacja poparcia odbyła się w środowe popołudnie w Rynku Trybunalskim.
Big data - jak zmienia rynek pracy?
Wśród technologii IT rozwijających się w błyskawicznym tempie warto wyróżnić Big Data. Obecnie specjaliści zajmujący się tym obszarem IT nie mogą narzekać na brak intratnych propozycji zatrudnienia. Ta technologia wpłynęła również na zapotrzebowanie na konkretne zawody oraz rozwój wielu sektorów gospodarki. Sprawdź, jak zmieniła rynek pracy!
Piotrków pokazują na całym świecie
Kilka miesięcy temu mieszkańcy naszego miasta byli świadkami powstawania reklamy. Zdjęcia kręcono na piotrkowskim Rynku. Wtedy jeszcze nikt nie wiedział, na czyje zamówienie powstaje ten produkt i jaki będzie jego finał. Dziś nasze miasto ogląda prawie cały świat.
Dlaczego miejska choinka została ogrodzona?
Jak co roku w Rynku stanęła choinka, lecz niemałe było zdziwienie mieszkańców, którzy świąteczne drzewko zobaczyli ogrodzone metalowym płotem. Dlaczego tak się stało?
Jarmark Bożonarodzeniowy i kolędowanie z Arką Noego
Tradycyjnie, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, odbyło się w niedziele przedświąteczne spotkanie z mieszkańcami Piotrkowa. W Rynku Trybunalskim pojawiły się stoiska, na których można było kupić żywność oraz świąteczne ozdoby. Nie zabrakło także akcentów muzycznych. Dla piotrkowian zagrał zespół Arka Noego oraz Miejska Orkiestra Dęta.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat