Artykuły do tagu: transport

Handel z Niemcami – co najczęściej przywozimy, a co wywozimy?
Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Niemcami to z całą pewnością kwestia, której warto się przyjrzeć z bliska. Niemcy to gospodarka potężna – obecnie zajmująca pod względem PKB czwartą pozycję na świecie i znacznie przewyższająca pod tym względem Polskę. Są też naszym najważniejszym partnerem handlowym. Co najczęściej stamtąd przywozimy (importujemy) i co tam wywozimy (eksportujemy)?
Starostwo przekazało prezent Osadzie Leśnej
Leśna Osada Edukacyjna w Kole otrzymała ufundowany przez samorząd Powiatu Piotrkowskiego kontener do transportu rannych zwierząt. Podarunek przekazał starosta Piotr Wojtysiak.
17.12.2021 04:00
13 ton drewna za dużo
Ponad 53 tony ważyła ciężarówka z przyczepą przewożąca drewno. To aż o 13 ton za dużo. Samochód skontrolowali w Piotrkowie inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Łodzi.
Podróż w wersji SMART z PANEK CarSharing
Kilka kliknięć w niewielki ekran wystarczy, żeby zamówić azjatyckie potrawy na obiad. Aplikacja pomoże nam wypożyczyć elektryczną hulajnogę, którą pojedziemy po dostawę nowych ubrań do osiedlowego paczkomatu otwieranego telefonem. A gdyby tak sprawnie i bez zbędnych formalności dało się wynająć samochód i pojechać w podróż na kilka dni do innego miasta, nie martwiąc się o opłaty parkingowe? Odpowiedzią jest podróżowanie w wersji SMART z PANEK CarSharing.
Ciężki problem na piotrkowskich drogach
Łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ważyli ciężarówki w Piotrkowie Trybunalskim. Zatrzymali dwa mocno przeładowane składy - jeden był przeciążony o 11, a drugi o 10 ton.
Nowe możliwości rozwoju dla transportu miejskiego w województwie
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił dwa konkursy, których celem jest rozwój w regionie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Pierwszy z naborów jest skierowany bezpośrednio do Miasta Łodzi, zaś w drugim udział mogą wziąć jednostki terytorialne z całego województwa.
Ważący 173 tony transport przejechał ulicami Piotrkowa
W ostatnim czasie mieszkańcy mogli zaobserwować spory ruch nienormatywnych pojazdów, które poruszały się piotrkowskimi drogami. Niestety przejazdy takich aut oraz wzmożony ruch samochodów ciężarowych bezpośrednio wpływają na niszczenie miejskich ulic.
Zalety spedycji międzynarodowej
Bez transportu trudno byłoby sobie wyobrazić dostarczenie towaru. Współczesny świat to wiele rozwiązań, z których korzystają nowoczesne firmy, między innymi firmy produkcyjne. Wykorzystywany jest transport różnego typu, nie tylko samochodowy, ale także: kolejowy, lotniczy, wodny. Duże przedsiębiorstwa korzystają ze spedycji międzynarodowej. Daje ona gwarancję, że produkty dotrą do klienta.
Transport medyczny i transport sanitarny
Dla większości z nas oczywiste jest, iż poszkodowanego w wypadku do szpitala zawozi karetka. Mało kto, zastanawia się jednak nad kwestią transportu chorych ze szpitala do domu, na zabiegi rehabilitacyjne, do hospicjum, czy nad przewozem pacjentów pomiędzy szpitalami. Rzecz ma się podobnie, jeżeli mówimy o przewozie do lekarza, sanatorium i przewozie osób niepełnosprawnych. Tego typu kompleksowe usługi, świadczone są bowiem przez specjalistyczne firmy, zajmujące się właśnie powyższymi zleceniami. Oprócz oferty stricte transportowe wykwalifikowana kadra zapewnia również pomoc przy zabezpieczeniach wszelkiego rodzaju imprez oraz przeprowadzają szybkie testy w kierunku Covid-19.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat