Advertisement

Artykuły do tagu: Dromader

Dromadery ochronią piotrkowskie lasy
Samoloty gaśnicze są niezwykle skutecznym środkiem w walce z pożarami lasów. Na piotrkowskim lotnisku można je oglądać już od minionej niedzieli. Jeden z Dromaderów zostanie u nas aż do późnej jesieni, by pełnić swój stały dyżur.
Piotrkowskie Dromadery gaszą groźny pożar lasu
Trzy samoloty gaśnicze, w tym dwa stacjonujące na stałe w Piotrkowie Trybunalskim, uczestniczą w akcji gaszenia pożaru w pobliżu miejscowości Siedlów (powiat opoczyński). Samoloty startują i lądują co kilkanaście minut przelatując nisko nad miastem.
Dromader z piotrkowskiego lotniska w służbie nie tylko lokalnej społeczności
Ten kolos o rozpiętości skrzydeł przekraczającej 17 metrów, ważący ponad 2,5 tony, potrafi jednorazowo zabrać do swoich zbiorników blisko dwie tony wody...
Dromader M18 czuwa nad Piotrkowem
Od kwietnia do września jest w pogotowiu. Czuwa nad bezpieczeństwem lasów na naszym terenie i nie tylko. W momencie zagrożenia w ciągu pięciu minut startuje z piotrkowskiego lotniska wypełniony co najmniej dwiema tonami wody. Potem tylko ocena sytuacji i... zrzut. Dromader M18 i jego pilot Bogdan Binkowski codziennie czuwają w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat