Advertisement

Artykuły do tagu: samolot

Odlotowy Dzień Dziecka w gminie Rozprza
Sportowy Klub Modelarski RC we współpracy z Urzędem Gminy w Rozprzy zorganizował wyjątkowy Dzień Dziecka. Na łąkach między Milejowem a Łazami Dużymi odbył się pokaz zdalnie sterowanych modeli samolotów oraz konkursy dla dzieci.
Z nieba będą lecieć...cukierki - Dzień Dziecka w gminie Rozprza
Już w sobotę w gminie Rozprza odbędzie się niezwykła zabawa z okazji Dnia Dziecka. Głównymi bohaterami będą samolotowe modele, a atrakcji dla dzieci na pewno nie zabraknie.
Dromadery ochronią piotrkowskie lasy
Samoloty gaśnicze są niezwykle skutecznym środkiem w walce z pożarami lasów. Na piotrkowskim lotnisku można je oglądać już od minionej niedzieli. Jeden z Dromaderów zostanie u nas aż do późnej jesieni, by pełnić swój stały dyżur.
Maszyny bojowe na piotrkowskim niebie
Mieszkańcy Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego od lat są przyzwyczajeni do tego, że nad ich głowami unoszą się samoloty. To dzięki obecności na tym terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W ostatnich dniach można było jednak zaobserwować na niebie statki powietrzne, które w naszym regionie nie pojawiają się często. Chodzi o samoloty F-15 oraz śmigłowce Apache, które stacjonują aktualnie w Łasku.
Odlotowa wystawa w Mediatece 800-lecia
W Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim można podziwiać wystawę pt. Moje kartonowe odloty. Znajdziemy tam modele samolotów w skali 1:33 i 1:50. Rozmawialiśmy z Mariuszem Gortyńskim, który jest twórcą prezentowanych egzemplarzy.
Amerykańskie myśliwce wylądowały 35 kilometrów od Piotrkowa
W czwartek w bazie lotniczej w Łasku wylądowały amerykańskie ciężkie myśliwce F-15 Eagle. Cztery maszyny mają wesprzeć bezpieczeństwo naszego kraju i są elementem odstraszania Rosji w grożącym konflikcie z Ukrainą.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę modeli samolotów w skali 1:33 i 1:50, wykonanych przez Mariusza Gortyńskiego, pt. "Moje kartonowe odloty".
Awaryjne lądowanie awionetki. Są straty
Niebezpiecznie było dzisiaj w Dębowej Górze-Kolonii. W tej niewielkiej wsi w gminie Aleksandrów awaryjnie lądował pilot niewielkiego samolotu. Maszyna wymaga gruntownej naprawy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Szukali rozbitego samolotu
We wtorek około południa służby ratunkowe w Piotrkowie zostały zaalarmowane przez jednego z mieszkańców, o tym, że w polu rozbił się samolot Cessna. Na miejsce skierowano dwie jednostki straży pożarnej oraz patrol policji.
Piloci przy silnym wietrze rywalizowali o Puchar Dyrektora AZP
61 zawodników wzięło udział w zawodach na celność lądowania szybowcem i samolotem o Puchar Dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Podczas rywalizacji pogoda dopisała, pięknie świeciło słońce, ale zdarzały się także mocne podmuchy wiatru.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat