Ponad 11 tysięcy uczniów w Piotrkowie Trybunalskim usłyszało dziś (24.06) ostatni dzwonek i zakończyło rok szkolny 2021/2022. Teraz czas na ponad dwumiesięczny odpoczynek.
Pasowanie na ucznia, ślubowanie oraz spektakl teatralny - tak wyglądał koncert „Bajkowa Pierwsza Klasa”, który dla tegorocznych pierwszoklasistów przygotował Miejski Ośrodek Kultury.
Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych - mówił prezydent Andrzej Duda w poniedziałek po zakończeniu Rady Gabinetowej dotyczącej przygotowań systemu oświaty na kolejną falę COVID-19.
To już koniec pełnego wyzwań, męczącego, pandemicznego roku szkolnego. Dzieci cieszą się z wakacji, a nauczyciele mają nadzieję, że od września nauka będzie wyłącznie w trybie stacjonarnym.
W budynku po przedszkolu w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnocinie 1 września rozpoczął działalność Klub Malucha. W ostatnich miesiącach na terenie szkoły trwał kapitalny remont - dostosowywano pomieszczenia na potrzeby bawialni, modernizowano sanitariaty i pomieszczenia socjalne. Zakupiono także nowe meble i niezbędne wyposażenie.
Wielu uczniów wróciło by kontynuować naukę, ale jest też liczna grupa dzieci i młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w klasach pierwszych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkół musieli przestawić się na nowe zasady nauczania w dobie pandemii.
1 września na drogach i przejściach dla pieszych w sąsiedztwie szkół pojawią się dodatkowe patrole policji. Zdaniem mundurowych początek roku szkolnego to czas wzmożonego ruchu, który skutkuje wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa.
Na razie nie widzę potrzeby, by przekładać rozpoczęcie roku szkolnego – powiedział w poniedziałek w Płonce Kościelnej (Podlaskie) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślał też, że przygotowane wytyczne dla szkół pozostawiają dużą elastyczność w dostosowaniu wymogów sanitarnych do lokalnych warunków.
Za kilkanaście dni rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież wrócą do szkół, choć dziś jeszcze nie wiadomo do końca na jakich zasadach, bo przecież epidemia koronawirusa wcale nie wygasa. - Dzieci bardzo chcą wrócić, ale czy to jest rozsądne? - pyta dyrektor największej w Piotrkowie podstawówki. Pełni obaw są również rodzicie.
Uczniowie dowiedzą się, co z egzaminem ósmoklasisty co najmniej na tydzień przed planowanym terminem jego przeprowadzenia - powiedział w czwartek (19.03) minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że brane są pod uwagę różne scenariusze, m.in. zastąpienie egzaminu konkursem świadectw.