Już 16 czerwca w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska) odbędzie się Koncert Zespołów i Kapel Folklorystycznych pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna dla Natalki Pasternak (dziewczynki z terenu gminy Wola Krzysztoporska). Podczas koncertu wystąpią zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali i przedstawili zarzuty rodzicom 5-letniej dziewczynki, po tym jak kompletnie pijani narazili ją na utratę życia lub zdrowia. Na szczęście interweniowała kobieta, będąca świadkiem niebezpiecznej sytuacji.
Do zdarzenia doszło we wtorek, 7 czerwca, rano, przy Al. 3 Maja w Piotrkowie. O sprawie poinformowała słuchaczka, na antenie Radia Strefa FM.
Dworce kolejowe w Gorzkowicach i Wilkoszewicach oficjalnie otwarte dla podróżnych.
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego zorganizowany został w tym roku już po raz osiemnasty. Najlepszą kapelą tegorocznej imprezy jury wybrało Bydgoską Ferajnę.
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego oficjalnie otwarty. Wydarzenie wróciło po pandemicznej przerwie, w tradycyjnej formie występów na żywo. W tym roku na miłośników folkowych brzmień czekała fundamentalna zmiana, ponieważ festiwal zamiast w Piotrkowie odbywa się w Wolborzu.
Na pytanie „ile zarabia modelka?” nie ma idealnej odpowiedzi – to tak, jakby pytać, jakie są zarobki piłkarzy. Otóż piłkarz może grać za darmo, za 200 tys. zł, ale i za 20 mln euro rocznie. Podobnie w świecie modelingu – supermodelki ze ścisłego topu żyją na zupełnie innym pułapie finansowym niż zdecydowana większość innych, być może w zbliżonym stopniu urodziwych czy utalentowanych dziewczyn i kobiet. Spróbujmy zatem przeanalizować ten temat z praktycznej perspektywy.
Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy regionu chętnie wybierają się na spacery po lasach. Leśnicy apelują, by podczas wycieczek nie wyrzucać śmieci w lesie, a każde puste opakowanie zabrać ze sobą.
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.
500 osób wzięło udział w kolejnej edycji sportowej imprezy Strażackie 9,98. Uczestnicy mogli pokonać dystans niespełna 10 kilometrów jadąc na rowerze, biegnąc lub maszerując z kijkami nordic walking.