Advertisement

Udana „osiemnastka”

ePiotrkowRegion Niedziela, 22 maja 20223
Ogólnopolski Festiwal Folkloru Miejskiego zorganizowany został w tym roku już po raz osiemnasty. Najlepszą kapelą tegorocznej imprezy jury wybrało Bydgoską Ferajnę.

Ładuję galerię...

Osiemnasta edycja wydarzenia muzycznego zawsze kojarzonego z Piotrkowem przyniosła fundamentalną zmianę. Po raz pierwszy w historii festiwal odbył się w Wolborzu. Początkowo kapele miały występować w parku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego, ale ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne koncerty przeniesiono do Wolborskiego Centrum Kultury.

Bardzo się cieszę, że mogę gościć ten festiwal. Poziom był niezwykle wysoki. To nie tylko umiejętności wokalne, ale również aktorskie. Folklor miejski to nie tylko muzyka, ale także cała ta otoczka wokół. Na prezentacjach było to bardzo dobrze widoczne – mówiła Kamila Dubilas, dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury.

Festiwal rozpoczął się w sobotę od koncertu kapeli Fakiry. Potem nastąpiła pierwsza tura prezentacji konkursowych. Drugą część zorganizowano w niedzielne przedpołudnie.

Zagrało łącznie siedemnaście kapel, a festiwal stał na bardzo dobrym poziomie. Jako organizatora festiwalu najbardziej cieszy mnie, że pojawiają się młode kapele. Nie chodzi o staż, ale wiek artystów. Coraz młodsi muzycy interesują się folklorem miejskim, a to jest miód na moje serce - zwracał uwagę Marek Doleciński, ze stowarzyszenia Agrafa, które organizuje festiwal.

Właśnie przedstawiciele młodego pokolenia okazali się zwycięzcami tegorocznego festiwalu. Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce wyśpiewała Ferajna Bydgoska. Drugie miejsce zajęła Kapela BEKA, a trzecie Kapela Spalska. Zwycięzcy nie ukrywali zaskoczenia zdobyciem nagrody.

Ten występ potraktowaliśmy jako przygodę. Jechaliśmy tu z myślą, aby przede wszystkim dobrze się bawić i poznać nowych ludzi. Nagroda jest bardzo miła, ale niezwykle cieszy nas odbiór publiczności, która bardzo entuzjastycznie reagowała po naszym występie. Takie festiwale są dodatkiem do tego, co robimy na co dzień. Jesteśmy kapelą, która nawiązuje do lat dwudziestolecia międzywojennego i najczęściej można nas zobaczyć grających na ulicach, m.in. na targowiskach w Bydgoszczy – mówili członkowie zwycięskiej kapeli.

Na koniec festiwalu widzowie mieli okazję jeszcze raz wysłuchać koncertów wszystkich laureatów.


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pytek ~pytek (Gość)23.05.2022 07:06

a gdzie Roman ?

11


zz ~zz (Gość)22.05.2022 19:40

A gdzie Antoni?

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat