Na pytanie „ile zarabia modelka?” nie ma idealnej odpowiedzi – to tak, jakby pytać, jakie są zarobki piłkarzy. Otóż piłkarz może grać za darmo, za 200 tys. zł, ale i za 20 mln euro rocznie. Podobnie w świecie modelingu – supermodelki ze ścisłego topu żyją na zupełnie innym pułapie finansowym niż zdecydowana większość innych, być może w zbliżonym stopniu urodziwych czy utalentowanych dziewczyn i kobiet. Spróbujmy zatem przeanalizować ten temat z praktycznej perspektywy.
Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Mieszkańcy regionu chętnie wybierają się na spacery po lasach. Leśnicy apelują, by podczas wycieczek nie wyrzucać śmieci w lesie, a każde puste opakowanie zabrać ze sobą.
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.
500 osób wzięło udział w kolejnej edycji sportowej imprezy Strażackie 9,98. Uczestnicy mogli pokonać dystans niespełna 10 kilometrów jadąc na rowerze, biegnąc lub maszerując z kijkami nordic walking.
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania codziennego bez pralki. Jest to dla nas spore ułatwienie. Dzięki pralce jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu i cieszyć się codziennie świeżymi i czystymi ubraniami. Którą pralkę wybrać? Zastanówmy się.
Strażackie 9,98 to sportowa impreza dla wszystkich miłośników biegania, nordic-walking oraz jazdy na rowerze. Jej piątą edycję zaplanowano na 1 maja, a każdy uczestnik będzie mógł wesprzeć małego Wiktora z gminy Moszczenica, który zmaga się z zespołem wad wrodzonych.
Prawosławni mieszkańcy Piotrkowa świętują Wielkanoc. W niedzielę (24.04) w Cerkwi Prawosławnej przy ul. Słowackiego odbyło się święcenie pokarmów, po którym nastąpiło świąteczne spotkanie w cerkiewnych ogrodach. Ekumeniczne Święta Wielkanocne to wspólna inicjatywa piotrkowskiego Starostwa Powiatowego oraz dekanatu piotrkowskiego.
Zwyczaj święcenia pokarmów, którymi następnie dzielimy się przy wielkanocnych stołach jest mocno zakorzeniony w polskiej tradycji. Kultywują go jednak również przedstawiciele innych narodowości i odłamów chrześcijaństwa. Swoje święta będą w najbliższy weekend obchodzić m.in. grekokatolicy. Z tej okazji księża z parafii pw. św. Jana Pawła II zapraszają ich, by wspólnie pomodlić się i poświęcić produkty, które przygotowali dla siebie i swoich bliskich.
Już w najbliższą niedzielę wyznawcy prawosławia będą odchodzić Wielkanoc. Z tej okazji przy piotrkowskiej cerkwi odbędzie się spotkanie przy świątecznym stole. Skierowane jest ono przede wszystkim do Ukraińców, którzy przebywają w naszym regionie.
Wielka Niedziela – niedziela wielkiej radości ze Zmartwychwstania i ostatni dzień rozważań ks. Mariusza Jersaka, proboszcza parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie.