Advertisement
artykuł sponsorowany

Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę? Doradzamy.

Środa, 27 kwietnia 2022
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania codziennego bez pralki. Jest to dla nas spore ułatwienie. Dzięki pralce jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo czasu i cieszyć się codziennie świeżymi i czystymi ubraniami. Którą pralkę wybrać? Zastanówmy się.
Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę? Doradzamy.

Rodzaje pralek

Na rynku znajdziemy sporo ciekawych modeli pralek. Bardzo dużą popularnością przy wyborze pralki cieszą się rankingi pralek. Przykładowo w tym rankingu pralek znajdziemy już konkretne modele. Zanim wybierzemy dany model, to sprawdźmy, jakie mamy możliwości.

Pralki ładowane od przodu

Pierwszy rodzaj pralki to pralki ładowane od przodu. Są to pralki najbardziej popularne i standardowe. Pralki te wymagają odpowiedniej przestrzeni. Pralka musi mieć na tyle miejsca, aby swobodnie można było do niej wkładać pranie oraz wyciągać. Ten rodzaj pralek dostępny jest w różnych wymiarach.

Pralki ładowane od góry

Nieco mniej miejsca zajmują pralki ładowane od góry. Do takiej pralki wkłada się nieczystości, podnosząc górną klapę. Dzięki temu nie musimy zadbać o wolną przestrzeń z przodu pralki.

Pralki do zabudowy

Osoby zwracające uwagę na estetykę wnętrza, często stawiają na pralki do zabudowy. Dzięki temu można zabudować pralkę w szafkę, taką samą jak reszta szafek w naszej łazience. Mamy sporą dowolność.

Wymiary

Pralki są dostępne na rynku w różnych wymiarach. Najczęściej w blokach mieszkalnych mamy małe łazienki. Czasem zmieszczenie do nich jeszcze pralki, graniczy wręcz z cudem. Jakie konkretnie mamy możliwości?

Pralki pełnogabarytowe

Gdy mamy dużą rodzinę oraz dużo wolnego miejsca to powinniśmy rozważyć zakup pralki pełnogabarytowej. Takie pralki są naprawdę olbrzymie. Duże wymiary świadczą także o sporej ładowności. Gdy mamy dużo miejsca, a jednocześnie mieszkamy tylko we dwie osoby, to taka pralka jest nam zbędne.

Pralki SLIM

Pralki SLIM cieszą się dużą popularnością wśród osób, które nie do końca mają wolną przestrzeń w łazience. Są znacznie mniejsze. W większości łazienek się spokojnie zmieszczą. Znajdziemy pralki SLIM ładowane od przodu, jak i ładowane od góry.

Pralki SUPER SLIM

Gdy pralki SLIM wydają się dla nas jeszcze zbyt duże, to warto skorzystać z oferty wielu producentów, którą są pralki SUPER SLIM. Można o tych pralkach powiedzieć wręcz, że są to pralki miniaturowe. Świetnie wpasują się w każdą wolną przestrzeń oraz wnękę. Jeśli szukamy małej pralki, to nie ma co zwlekać z decyzją.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie pralki?

Rodzaj pralek i ich wymiary to dopiero część elementów, na które musimy zwrócić uwagę. Na co jeszcze przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę?

Programy prania

Niezwykle ważne są programy prania. Czasem wychodzimy z założenia, że im jest ich więcej, tym lepiej. Nie do końca tak jest. Raczej powinniśmy się skupić na ich dopasowaniu. Jeśli nie mamy zwierzaków, to niepotrzebny jest nam program „pupil”. Z kolei, jeśli w domu mamy małego alergika, to ważne jest dla nas pranie parą.

Programy muszą być dopasowane bezpośrednio do naszych potrzeb. Wówczas będziemy z pralki zadowoleni w stu procentach.

Silnik

Silnik jest już zagadnieniem znacznie bardziej specjalistycznym. Gdy się na tym nie do końca znamy, to warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Powinien to być silnik o wysokiej jakości oraz dobrego producenta. Zwróćmy uwagę na jego awaryjność.

Zużycie energii

Bardzo ważne jest także dla nas zużycie energii. Chętnie zakupimy pralkę energooszczędną, która nie sprawi, że nasze rachunki za prąd poszybują w górę. Zużycie energii jest zawsze podane w informacjach podstawowych o każdym z modeli.

Im pralka jest bardziej energooszczędna, tym lepiej. Naprawdę nam to odpowiada. Na całe szczęście na rynku, większość pralek to pralki energooszczędne.

Podsumowanie

Jak widać na załączonym obrazku, wybór pralki nie jest wcale taki prosty i szybki. Musimy zwrócić uwagę na bardzo wiele różnych aspektów. W związku z powyższym poświęćmy odpowiedni czas na wybór pralki, która będzie nam służyła długimi latami. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się brakiem awarii i skutecznością prania.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat