Advertisement

Artykuły do tagu: rower

OSiR zaprasza na rowerową wycieczkę
Piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na pierwszą w tym roku wycieczkę rowerową. Rajd zaplanowano w najbliższą sobotę. Rowerzyści wyruszą parku Belzackiego i pojadą w kierunku Woli Krzysztoporskiej.
Do trzech razy sztuka. Pumptrack z wykonawcą
Coraz więcej wskazuje na to, że młodzież w Piotrkowie doczeka się budowy pumptracku, czyli toru do ekstremalnej jazdy na rowerze. Inwestycja powstanie przy ul. Ceramicznej.
Odpowie za potrącenie rowerzystki
Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który jadąc bmw w miejscowości Witów - Kolonia potrącił rowerzystkę. Mężczyzna był nietrzeźwy. Jak się okazało, wraz z nim podróżował 52-latek, który po zdarzeniu, również w stanie nietrzeźwości, wsiadł za kierownicę pojazdu biorącego udział w zdarzeniu. Obaj usłyszeli już zarzuty, a wobec 33-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt.
12.04.2023 08:02
Tym razem się uda?
Następne podejście do budowy ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Urzędnicy ogłosili kolejny przetarg na budowę drugiego etapu drogi dla rowerzystów wokół piotrkowskiego jeziora. Inwestycja dotyczy fragmentu od ul. Porannej do ul. Rusałki.
Startuje sezon roweru miejskiego
W najbliższą sobotę, tj. 1 kwietnia rozpoczyna się kolejny sezon Piotrkowskiego Roweru Miejskiego. Od tego roku nie brakuje nowości w funkcjonowaniu systemu.
Jaki rower elektryczny kupić i na co zwrócić uwagę?
Coraz chętniej sięgamy po rowery elektryczne. Stanowią zdrowszą alternatywę dla samochodów, dzięki której z łatwością możemy uniknąć korków i nabyć nieco ruchu. Ponadto w przeciwieństwie do “zwykłych” rowerów, gdy jesteśmy zmęczeni, łatwo możemy sprawić, aby pojazd poruszał się bez naszych wysiłków. Jednak na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby nie żałować i w pełni cieszyć się z wybranego modelu? Podpowiadamy.
Będzie ścieżka rowerowa przy DK12!
Rowerzyści przemierzający odcinek DK12 między Piotrkowem Trybunalskim a Przygłowem będą znacznie bardziej bezpieczni. Rusza budowa ścieżki rowerowej między obiema miejscowościami. Aktualnie na ukończeniu są prace projektowe, a od czwartku (16.02.2023) przy DK12 rozpocznie się wycinka drzew, niezbędna do rozpoczęcia robót budowlanych.
Jest przetarg na pumptrack. Do trzech razy sztuka?
Ogłoszony został trzeci przetarg na budowę toru do jazdy ekstremalnej, czyli tzw. pumptracku. Rowerowa atrakcja stanie obok boiska sportowego przy ul. Ceramicznej w Piotrkowie Trybunalskim. To już trzecie postępowanie przetargowe na tę inwestycję.
09.01.2023 08:52
Rowery Szosowe
Co wyróżnia rowery szosowe? Rowery szosowe to rodzaj rowerów przeznaczonych do jazdy po drogach utwardzonych. Należą do najpopularniejszych rodzajów rowerów i oferują rowerzystom wyjątkowe połączenie szybkości i wydajności.
Otworzyli 260 metrów ścieżki w śladzie wąskotorówki
Dobiegła końca budowa ścieżki rowerowej w pasie dawnej kolejki wąskotorowej. Prace prowadzone były na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ronda Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników, które znajduje się u zbiegu ulic Świerczowskiej, Zalesickiej i Przedborskiej.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat