Uczniowie oraz nauczyciele ZSP nr 1 w Piotrkowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych w 73. rocznicę zamordowania niezłomnego żołnierza Rzeczypospolitej, rotmistrza Witolda Pileckiego. Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu szkolnego na temat rotmistrza.
Budynek, w którym mieści się dziś Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego imienia Andrzeja Frycza Modrzewskiego, powstał w XVIII wieku. Stanowił siedzibę biskupów kujawskich. Jednak pałac stał w Wolborzu wiele lat przed tym, zanim powstała w nim biskupia rezydencja.
Piotrkowska Lewica uczciła Narodowy Dzień Zwycięstwa i złożyła wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" mieszczącym się przy skrzyżowaniu Al. Kopernika z al. 3 Maja oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej.
8 maja 1945 r. w Berlinie podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji Niemiec, który zakończył II wojnę światową w Europie, największy i najtragiczniejszy konflikt w historii ludzkości.
Dziś wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczpospolitej. 230 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja – pierwszą ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie. Ze względu na pandemię koronawirusa, w Piotrkowie nie zorganizowano oficjalnych obchodów. Złożono jedynie kwiaty pod pamiątkową tablicą przy ul. Słowackiego.
Z okazji 230. rocznicy miasto wspólnie z Archiwum Państwowym przygotowało plenerową wystawę, którą będzie można oglądać w parku Jana Pawła II. - Na dwudziestu czterech barwnie ilustrowanych planszach zaprezentowaliśmy Konstytucję 3 Maja 1791 r. w znacznie szerszym kontekście historycznym i prawnym, odnosząc się do dziejów Piotrkowa Trybunalskiego – zaprasza do odwiedzania wystawy dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego.
Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozpatrzył odwołania w ramach I naboru do programu Ochrona Zabytków. Pieniądze popłyną także do Piotrkowa Trybunalskiego.
KGHM obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia utworzenia kombinatu górniczo-hutniczego miedzi, który z czasem stał się światowym potentatem w branży wydobywczej. Spółka świętuje jubileusz i odważnie patrzy w przyszłość pełną wyzwań i innowacyjnych projektów.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
Wybuchowe pamiątki z okresu II wojny światowej znaleziono w Lesie Wolborskim w Piotrkowie. Miejsce zabezpieczają policjanci, bo będzie tam detonowana bomba lotnicza.