Piotrkowianin Patryk Wysmyk zmaga się z ciężką chorobą jaką jest neuroblastoma. W najbliższy poniedziałek nastoletni piotrkowianin będzie mieć operację w Barcelonie. Tymczasem piotrkowska policja oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali dla niego charytatywny piknik, który w niedzielę przyciągnął tłumy na stadion miejski Concordia przy ul. Żwirki w Piotrkowie.
Chociaż nie ma jednej definicji medycznej tego, czym jest niewidzialna choroba, są to zazwyczaj przewlekłe schorzenia z wyniszczającymi objawami bólu i zmęczenia, których nie można łatwo rozpoznać patrząc na kogoś.
Biegacze, rowerzyści oraz miłośnicy spacerów nordic-walking spotkali się w niedzielę (11.09.2022) w w lesie między Moszczenicą a Rakowem, by wziąć udział w biegu charytatywnym "Szczęśliwa 7". Organizatorzy postanowili w ten sposób wspomóc w walce o zdrowie Piotra Kucharczyka, który walczy z ostrą białaczką szpikową.
Tomasz Szczęśniewski wraz ze swoim przyjacielem Karolem Zdrojewskim, wędruje z Zakopanego na Hel. Cel tej pielgrzymki to rozpropagowanie zbiórki i zebranie pieniędzy na leczenie córki Zosi, która cierpi na SMA. Dziewczynka nie kwalifikuje się do refundacji, więc rodzice dziecka zmuszeni są dalej walczyć o pieniądze na Zolgensmę - najdroższy lek świata. W siedemnastym dniu wędrówki, dwaj przyjaciele dotarli do Piotrkowa.
17-miesięczna Zosia z Wałdowa w Kujawsko-Pomorskiem choruje na SMA. Dziewczynka nie spełnia kryterium wiekowego, by skorzystać z refundacji najdroższego leku świata. Leczenie kosztuje aż 9 milionów złotych, dlatego Tomasz Szczęśniewski, tata dziewczynki, przemierza całą Polskę i zbiera pieniądze na terapię. W poniedziałek (05.09.2022) pojawi się w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim.
Na liście leków refundowanych znajdzie się najdroższy lek świata, czyli Zolgensma. Jedna jego dawka kosztuje ponad 2 miliony dolarów. Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji tego preparatu. Jak się okazało, nie każde dziecko chore na SMA będzie mogło skorzystać z refundacji.
Wirusowe zapalenie wątroby typu C może dotyczyć każdego z nas. Tę zakaźną chorobę wywołuje wirus zapalenia wątroby typu C (HCV). Większość Polaków nie bada się w tym kierunku, a do zakażenia może dojść każdego dnia i w sytuacjach, które zazwyczaj nie wzbudzają w nas obaw, np. w salonie kosmetycznym lub u dentysty. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry podczas niedbale wykonywanych zabiegów chirurgicznych lub przy użyciu źle wysterylizowanego sprzętu medycznego czy narzędzi kosmetycznych
Nie mamy już w Polsce epidemii koronawirusa. Od poniedziałku jest za to stan zagrożenia epidemią. Sprawdzamy jakie jest zainteresowanie szczepieniami przeciw covid-19 w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie.
W gronie kochającej rodziny Święta Bożego Narodzenia spędzi Zosia Bigos, o której zdrowie walczyło wiele tysięcy ludzi. Dziewczynka, u której tuż po urodzeniu wykryto SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni przyjęła lek wart niemal 9,5 mln zł w klinice w Lublinie. Po kilku tygodniach obserwacji lekarze uznali, że bez przeszkód może wrócić do domu. Jej rodzice podkreślają, że to dla nich najwspanialszy gwiazdkowy prezent.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie podczas piątkowych zajęć przebrali się w piżamy. To na znak solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory.