Bełchatów na przestrzeni dziesięcioleci dał nam energię elektryczną i zatrudnienie. W zamian odebrał zdrowie, zniszczył klimat i rolnictwo. Za pięć lat wydobycie węgla zostanie ograniczone z 34,8 mln ton (2020 r.) do 8,4 mln ton (2030 r.). To koniec Bełchatowa jaki znamy.
Mimo niesprzyjającej aury emocji podczas III Polanikowego Biegu Mikołajkowego nie brakowało. Większość biegów była bardzo emocjonująca szczególnie na dłuższych dystansach. Widać było, że zawodniczki i zawodnicy dawali z siebie wszystko. W imprezie uczestniczyli biegacze do lat 14, była też sztafeta z udziałem dorosłych.
Dwudniowa konferencja naukowa pt. "Męska Sprawa, profilaktyka urologiczna Zdrowy Mężczyzna”, skierowana była do mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego. Panowie mogli dowiedzieć się więcej na temat schorzeń urologicznych. O specjalnych zasadach żywienia w schorzeniach urologicznych można było posłuchać na dzisiejszym seminarium kończącym cykl inicjatyw organizowanych przez Powiat Piotrkowski w ramach zadania pod nazwą "Zdrowe Łódzkie na plus".
Blisko 30 organizacji związkowych z kopalni i elektrowni w Bełchatowie i Turowie zaapelowało do premiera Donalda Tuska o działania na rzecz powstania w regionie bełchatowskim elektrowni jądrowej. - To szansa na uniknięcie katastrofy społecznej, ekonomicznej i środowiskowej - napisano.
Wójt Gminy Aleksandrów- Paweł Mamrot wraz ze starostą Powiatu Piotrkowskiego - Piotrem Łącznym oraz wicestarostą - Michałem Tokarskim podpisali porozumienie dotyczące udostępnienia lokalu na prowadzenie punktu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej w roku 2025.
Lęk pacjentów przed lekami psychiatrycznymi nie należy do rzadkości. Jest to problem, który w znaczącym stopniu może utrudniać proces zdrowienia. Warto przyjrzeć się bliżej, z czego wynikają takie obawy, czy leczenie zaburzeń psychicznych bez farmakoterapii jest możliwe, oraz jak można pomóc pacjentowi w podjęciu świadomej decyzji o rozpoczęciu leczenia – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Październik to najlepszy monet na podsumowania szkód łowieckich i skuteczności ochrony upraw. Powoli dobiega końca sezon żniw kukurydzy w naszym kraju. Z racji dużej zmienności pogodowej i nierównomiernego rozkładu opadów każde województwo wygląda zupełnie inaczej. Większa część Łódzkiego zmagała się w tym roku z ciężką suszą – kukurydza była gotowa do koszenia praktycznie na początku września. Niskich plonów nie dało się zrekompensować suchością ziarna. Sąsiadująca Wielkopolska, która dostała dużo więcej wody i regularne deszcze na plony nie może narzekać, a dużo połacie terenu to jeszcze stojące na polu łany. Kontrastu dodaje Opolszczyzna i Dolny Śląsk sponiewierane przez powódź, która zniszczyła wiele hektarów upraw.
Awarię armatury sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Jerozolimskiej i Wesołej w Piotrkowie wykryli pracownicy Elektrociepłowni Piotrków. Konieczna będzie naprawa.
Samochody hybrydowe, łączące w sobie napęd spalinowy i elektryczny, zyskują coraz większą popularność na polskich drogach. Są one doceniane za niskie zużycie paliwa, cichą pracę oraz mniejszą emisję spalin, co jest szczególnie ważne w miejskich warunkach. W związku z tym coraz więcej kierowców szuka alternatyw dla tradycyjnych aut z silnikiem spalinowym, rozważając zakup auto hybrydowe, które oferuje ekologiczne zalety, takie jak mniejsza emisja spalin i oszczędność paliwa.
Elektrociepłownia Piotrków poinformowała o wstrzymaniu prac na jednym odcinku przy rozbudowie sieci ciepłowniczej w ul. Jerozolimskiej. Spółka musiała wykonać decyzję Konserwatora Zabytków, bowiem na terenie tym mogą znajdować się szczątki ludzkie. W XVII i XVIII wieku mieścił się tu cmentarz franciszkański. Teraz do akcji wkroczą archeolodzy.