Artykuły do tagu: rehabilitacja

Pomagał zawsze i wszystkim. Teraz Mirosław Świech potrzebuje naszego wsparcia!
Ruszyła publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Mirosława Świecha, prezesa stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Przez lata pomagał innym, a teraz to my możemy mu pomóc. Wskutek ciężkiej choroby Mirosław Świech stracił nogę. Zebrane w czasie zbiórki fundusze zostaną przeznaczone na zakup protezy oraz na rehabilitację.
Pierwszy bal wojowniczki. Przyjdź i pomóż!
Już 6 października w Piotrkowie odbędzie się pierwszy bal charytatywny dla Marysi Dzielnej Wojowniczki. Można przyjść, dobrze się bawić, a przy okazji pomóc w rehabilitacji dziewczynki.
Problemy z rehabilitacją w Piotrkowie?
Jedna ze słuchaczek magazynu Magiel w radiu Strefa FM zgłosiła problem związany z usługami rehabilitacyjnymi na Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej w piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim. Twierdzi ona, że placówka nie świadczy ich na takim samym poziomie, z jakim można się było spotkać jeszcze kilkanaście miesięcy temu.
Są pieniądze na warsztaty terapii zajęciowej
W budynku po byłym gimnazjum w Moszczenicy swoją siedzibę znajdzie kolejna placówka. Wkrótce ruszą tam warsztaty terapii zajęciowej. Gmina Moszczenica na dostosowanie części budynku do potrzeb rehabilitacji osób niepełnosprawnych uzyskała dofinansowanie z PFRON i powiatu piotrkowskiego.
Rehabilitacja z opieką 24h dla Osób Starszych
Opieka lekarska, szeroka oferta rehabilitacyjna, terapia zajęciowa, dietetyczna kuchnia, spokojna okolica i przyjazna atmosfera – to tylko wybrane elementy oferty placówki Comfort Life w Ujeździe k. Tomaszowa Maz.
Leśna Osada już oficjalnie otwarta!
Leśny Ośrodek Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole oficjalnie otwarty. Choć to miejsce już od lat pomaga rannym zwierzętom i edukuje najmłodszych, to dopiero teraz możliwe było dokonanie symbolicznego przecięcia wstęgi.
Armia dzielnej wojowniczki znów się jednoczy
Rodzinny piknik charytatywny dla Marysi Dzielnej Wojowniczki odbędzie się w sobotę (30.07.2022) we Włodzimierzowie (gm. Aleksandrów). Miejscem spotkania będzie stanica harcerska Karczunek. Korzystając z licznych atrakcji, będzie można wesprzeć 12-letnią Marysię, która zmaga się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym.
W środę (22.06) odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Szansa”, które od 2020 roku działa przy ulicy Wolborskiej. Dokonano go z opóźnieniem, ponieważ wcześniej uniemożliwiła to pandemia koronawirusa. Uroczystość otwarcia „Szansy” rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przed wejściem do budynku. Następnie przybyli goście obejrzeli część artystyczną, przygotowaną zarówno przez podopiecznych placówki, jak i ich rodziców. Na koniec zebrani zapoznali się z krótkim filmem, przedstawiającym przebieg budowy nowej siedziby Centrum.
Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci
Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z terenów wiejskich. Wyjazdy organizuje KRUS.
Ranny jeż w Leśnej Osadzie
Do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole trafił kolejny tymczasowy lokator. Tym razem pod opiekę specjalistów oddano jeża, który najpewniej został potrącony przez samochód. Zwierzę miało jednak sporo szczęścia w nieszczęściu, bo znalazła je technik weterynarii, która przed przewiezieniem go do Koła, opatrzyła jego ranę. Aktualnie ssak dochodzi do siebie i wkrótce ponownie na wolność.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat