Pani Barbara Sęk z Wiaderna koło Tomaszowa Mazowieckiego ma w sercu największą w Europie zapinkę. Została utkana specjalnie dla niej w Chinach. Ta pozłacana plecionka z metalowych, sprężystych drutów uratowała jej życie. Wyjątkowy zabieg przeprowadzili lekarze specjaliści ze szpitala im. Biegańskiego w Łodzi.
Niepłodność dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Brak upragnionej ciąży to duże obciążenie dla związku. Specjalistyczna diagnostyka i leczenie jest wymagającym procesem nie tylko pod względem zdrowotnym, emocjonalnym, ale też finansowym. Dlatego wiele par z radością przyjęło informację, o nowym programie refundacji in vitro, który będzie działał od czerwca 2024 roku. Jego realizatorami zostały ośrodki medycznie wspomaganego rozrodu. Wśród nich jest Klinika Bocian w Łodzi.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim już działa nowoczesny, w pełni cyfrowy aparat rentgenowski. Jego zakup, wraz z adaptacją pomieszczeń do przeprowadzania RTG, był możliwy dzięki uzyskaniu dużego dofinansowania.
Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health - program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu - Teva Pharmaceuticals Polska - nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.
Rusza ogólnopolska kampania „Zdrowie w Zasięgu”, mająca na celu promowanie osiągnięć i potencjału nowoczesnej medycyny, wynikających z rozwoju telekomunikacji, zwłaszcza usług mobilnych. Kampania organizowana jest przez bloga „Na fali nauki” (www.nafalinauki.pl) przy współpracy ekspertów i naukowców.
Do 27 grudnia do godziny 8 rano świąteczną opiekę nad nami przejęły Poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ). Chorzy w stanie zagrożenia życia uzyskają pomoc zespołów ratownictwa medycznego lub SOR i izb przyjęć.
Nowy sprzęt do laparoskopii jest już w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Urządzenie ma usprawnić pracę medyków, a także sprawić, że zabiegi będą bezpieczniejsze.
Jak wynika z raportu, opracowanego na podstawie badania ankietowego, pt.: „Zdrowotne i Psychospołeczne Aspekty Życia Osób Z Miastenią”, diagnoza miastenii stawiana jest najczęściej po długim poszukiwaniu przyczyny (57,3% respondentów).
Najwyższa jakość badań, kompleksowa opieka lekarzy, darmowe konsultacje ze specjalistami z różnych dziedzin. To tylko niektóre aspekty, dla których warto zainteresować się ofertą usług medycznych, oferowanych przez Centrum Badań Klinicznych PROVITA. Niedawno klinika zmieniła adres swojej siedziby i z tej okazji ponownie zaprasza pacjentów, chętnych do podjęcia terapii, a także specjalistów, którzy chcieliby nawiązać współpracę.
Na stwardnienie rozsiane (SM) choruje w Polsce blisko 50 tys. osób. Początek choroby przypada zwykle na okres między 20, a 40 rokiem życia, częściej chorują kobiety. 30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości SM.