Długotrwałe spożywanie alkoholu ma poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego, które niejednokrotnie prowadzą do trwałych szkód. Alkohol, choć często postrzegany jako element relaksu czy towarzyskiej zabawy, w nadmiarze staje się toksyczny dla organizmu, uszkadzając kluczowe narządy – mówi dr n. med. Sławomir Adam Wolniak, lekarz specjalista psychiatra, prezes Wolmed Sp. z o.o. Szpital i Poradnie.
Niespełna 18-letni piotrkowianin Patryk Wysmyk potrzebuje pomocy w walce z nowotworem neuroblastomą. Ratunek daje jedynie kosztowne leczenie w Barcelonie. Grażyna Wysmyk, mama Patryka podkreśliła na naszej antenie, że jej syn nie lubi prosić o pomoc, ale rodzina nie ma wyjścia. Bez wsparcia ludzi nie będzie można go leczyć. W sobotę na stadionie Polonii Piotrków odbędzie się piknik charytatywny, którego celem jest zebranie jak największej sumy dla Patryka.
Rosnąca z roku na rok liczba przypadków kleszczowego zapalenia mózgu (KZM) zmusza do podejmowania intensywnych działań profilaktycznych. Eksperci apelują o zwiększenie świadomości społecznej oraz promowanie szczepień ochronnych, które są jedyną skuteczną metodą zapobiegania tej groźnej chorobie. W okresie wakacji i jesieni kleszcze są szczególnie aktywne, co dodatkowo zwiększa ryzyko zakażenia. Znaczenie mają także działania jednostek samorządu terytorialnego na rzecz edukacji i profilaktyki.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego od 20 lat towarzyszy nam na wakacjach lub podczas krótkiego wyjazdu za granicę. Trzeba ją mieć ze sobą, bo dzięki niej w razie wypadku, urazu EKUZ uprawnia do wszystkich świadczeń zdrowotnych za granicą, które będą niezbędne w Twoim stanie zdrowia do końca pobytu w danym kraju. Wakacje rozpoczną się już w piątek, jeśli planujemy zagraniczny urlop, czy nawet krótki wypad np. w słowackie Tatry, czas sprawdzić, czy EKUZ jest ważna, a jeśli nie – wyrobić nową.
Wyjątkowy Dzień Dziecka, który łączyć będzie radość spędzania czasu z rodziną oraz wsparcie dla pięcioletniego Bruna, który walczy z DMD (Dystrofia mięśniowa Duchenne'a) odbędzie się w Moszczenicy. Organizatorzy zapraszają na Charytatywny Piknik Rodzinny i Turniej Siatkówki Amatorskiej.
Otwórzmy serca na wiosnę. Pod takim hasłem w czwartek (28.03) odbył się charytatywny koncert w Miejskim Ośrodku Kultury w Sulejowie. W trakcie tego wydarzenia zbierane były pieniądze na leczenie Anny Ciszewskiej, która zmaga się z naczyniakiem jamistym w obrębie pnia mózgu.
Ruszyła publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Mirosława Świecha, prezesa stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej Pałacyk. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Przez lata pomagał innym, a teraz to my możemy mu pomóc. Wskutek ciężkiej choroby Mirosław Świech stracił nogę. Zebrane w czasie zbiórki fundusze zostaną przeznaczone na zakup protezy oraz na rehabilitację.
Po długiej walce z ciężką chorobą w wieku 69 lat zmarł prezes MKS Piotrcovia Marek Ostrowski, który kilka lat temu przejął kobiecą drużynę piotrkowskiej piłki ręcznej. Zainwestował on wiele własnych środków, aby wydobyć klub z kryzysu.
Oddział kardiologiczny Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie rozszerzył swoją działalność. Od kilku miesięcy funkcjonują tu nowocześnie wyposażone pracownie hemodynamiki i elektrofizjologii, a nad sercami pacjentów czuwają najlepsi specjaliści kardiologii interwencyjnej. To oznacza, że mieszkańcy tej części Łódzkiego mają zapewnioną ciągłą i kompleksową opiekę świadczoną w ramach jednej placówki. Nowe pracownie odwiedził Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który rozmawiał też z kadrą o poszerzonej ofercie szpitala.
W październiku 2020 roku życie pana Sławka runęło w jednej chwili. Wykryto u niego wówczas nowotwór złośliwy jamy ustnej oraz raka płaskonabłonkowego dziąsła. Od tego czasu mieszkaniec powiatu piotrkowskiego przeszedł już szereg mniej lub bardziej skomplikowanych operacji.