Centrum Nauki Kopernik zawitało do szkoły podstawowej w Brzozie. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą 'O matmo!' pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę.
Coraz więcej wskazuje na to, że młodzież w Piotrkowie doczeka się budowy pumptracku, czyli toru do ekstremalnej jazdy na rowerze. Inwestycja powstanie przy ul. Ceramicznej.
Starosta powiatu piotrkowskiego przy współpracy z Ambasadą Królestwa Danii zaprasza na Forum Rolnicze Powiatu Piotrkowskiego, które odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2023 roku w Hotelu Górskim (Proszenie 1B, Wolbórz).
Tylko o 24 podpisy więcej niż wymaga tego prawo złożyła grupa inicjatywna, chcąca organizacji referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Czy taki zapas wystarczy do zwołania referendum? Do tej pory ponad 2 tysiące już zostało uznane za wadliwe. Trwa końcowa weryfikacja list poparcia pod wnioskiem.
Wielka Sobota jest ostatnim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Poprzedza on bezpośrednio moment Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona dziś liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej.
Dziś drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, czyli Wielki Piątek. Ten okres stanowi bezpośrednie przygotowanie katolików do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. To też szczególny moment w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się bowiem mszy świętej. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz w roku.
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Przez 18 tygodni w 90 wycieczkach do Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie oraz Lublinie wzięło udział blisko 1800 uczniów oraz ponad 200 opiekunów ze szkół podstawowych z całej Polski.
Już dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę. Ten okres jest dla katolików najważniejszym świętem w całym roku.
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku tradycyjną inscenizowaną drogę krzyżową poprowadził piotrkowian ks. Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.