Advertisement

Artykuły do tagu: religia

Różaniec piotrkowskich mężczyzn już po raz 39
W pierwszą sobotę czerwca (04.06.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł XXXIX Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. We wspólnej modlitwie wzięło udział ok. sześćdziesięciu piotrkowian.
Będą się modlić ze zdwojoną siłą
Męski Publiczny Różaniec przejdzie ulicami Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 39. To znana już piotrkowianom akcja. W ten weekend wystartuje jednak także zupełnie nowa religijna inicjatywa. To Armia Małych Wojowników.
38. Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim
Tradycyjnie, jak w każdą w pierwszą sobotę miesiąca, mężczyźni z Piotrkowa Trybunalskiego zapraszają do wspólnej modlitwy różańcowej. Uczestnicy kolejnej edycji Męskiego Publicznego Różańca spotkają się o 10.00 przy kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego (Al. Armii Krajowej 19), by wspólnie przejść ulicami miasta i zakończyć swoje spotkanie Eucharystią.
Dziś Wielki Czwartek - dzień kapłaństwa
Wielki Czwartek rozpoczyna w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. Ten okres naznaczony jest przebogatą liturgią. Jej wymiar zewnętrzny jest jednak przed wszystkim przyczynkiem do głębokich i duchowych przeżyć wewnętrznych. Wprowadził nas w niego ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim.
Niezwykli święci, których warto poznać
Wiele osób żywi przekonanie, że warto zwracać się do świętych w różnych sprawach, poznawać ich życiorysy i prosić o wstawiennictwo. Dowodem takiej postawy jest coraz większa ilość świadectw zamieszczanych na różnych stronach internetowych. Chcesz zyskać wzór do naśladowania? Szukasz inspiracji do zmiany swojego życia? W takim razie i Ty powinieneś poznać życiorysy kilku niezwykłych osób, które odeszły ze świata w opinii świętości już wiele wieków temu, ale stają się popularne właśnie teraz, w XXI stuleciu.
Od 13 czerwca więcej miejsc dla wiernych w kościołach, kolejne poluzowania od 26 czerwca
Od 13 czerwca będzie więcej miejsc dla wiernych w kościołach, kolejne poluzowania będą wprowadzone od 26 czerwca - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Poluzowanie limitów ma też dotyczyć m.in. imprez masowych i usług hotelarskich.
Kościół oo. Bernardynów Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej
W niedzielę 6 czerwca podczas dorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki - ustanowił w kościele rektoralnym oo. Bernardynów Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
Procesje na ulicach miasta. Boże Ciało w Piotrkowie
Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywana Bożym Ciałem. Istotą tej liturgii jest uczczenie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z procesji, która wyruszyła z piotrkowskiej fary.
Piotrkowscy Prawosławni świętują Wielkanoc
W tym roku prawosławne święta wielkanocne w porównaniu do katolickich wypadają bardzo późno. Rozpoczęły się w niedzielę 2 maja, a zakończą trzecim dniem świąt we wtorek 4 maja. Nasz reporter odwiedził dziś piotrkowską cerkiew przy ul. Słowackiego.
Męski Publiczny Różaniec już po raz XXIV
XXIV edycja Męskiego Publicznego Różańca już w sobotę (6 marca) odbędzie się w piotrkowskiej parafii pw. św. Jacka i Doroty. Organizatorzy zachęcają do włączenia się we wspólnej modlitwy.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat