Artykuły do tagu: rolnictwo

Podczas Sulejowskich Dni Pola tradycyjnie podsumowano ważne badania
Sulejowskie Dni Pola, które już od kilkunastu lat są organizowane w miejscowej Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian, to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń rolniczych w naszym regionie. W tym roku spotkano się tam już po raz dwunasty i omówiono między innymi wyniki doświadczeń przeprowadzonych w latach 2021-2023 na terenie województwa łódzkiego. Honorowymi patronami XII edycji tego wydarzenia, które odbyło się w piątek, 7 czerwca 2024 roku, byli Piotr Łączny starosta piotrkowski oraz Dorota Jankowska, burmistrz Sulejowa.
Tłumy na targach ogrodniczych
"Pamiętajmy o ogrodach" czyli Piotrkowskie Targi Ogrodnicze już po raz 17. zawitały na błonia przy zamku w Bykach. Wystawcy oferowali nabywcom m.in. sadzonki, drzewa owocowe, rośliny iglaste i liściaste, ale nie tylko. Były też bowiem produkty spożywcze, a wśród nich swojskie wędliny, sery, miód, konfitury oraz wyroby rękodzielnicze.
Targi ogrodnicze już po raz 17. w Piotrkowie
XVII edycja Piotrkowskich Targów Ogrodniczych "Pamiętajmy o ogrodach" zbliża się wielkimi krokami. To coroczne wydarzenie, organizowane przez piotrkowski oddział Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, które gromadzi pasjonatów ogrodnictwa, hodowców roślin oraz firmy związane z branżą okołorolniczą.
Rolnicy protestują. Paraliż komunikacyjny na drogach regionu
Rolnicy rozpoczęli kolejny ogólnopolski strajk. W całym kraju - także w naszym regionie - występują liczne utrudnienia i blokady dróg.
Nowy szef ARiMR w Piotrkowie
Sławomir Ogrodnik zastąpił Katarzynę Miśkiewicz na Stanowisku kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział Piotrków Trybunalski. To "nowy - stary" szef tej instytucji.
Kolejny protest rolników. Tym razem na ważnej drodze
Rolnicy z naszego regionu zapowiedzieli kolejny protest. Tym razem wjadą na drogę ekspresową S8, a dokładnie na łącznik z autostradą A1.
Wypadki w rolnictwie. Ile zdarzeń odnotowano w 2023 roku?
Łódzki oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeanalizował 2023 rok pod kątem wypadków w gospodarstwach rolnych. W Łódzkiem odnotowano 891 zdarzeń, w tym 3 wypadki śmiertelne. Sprawdziliśmy dane dotyczące m.in. powiatu piotrkowskiego.
Dlaczego wynajem maszyn rolniczych to dobry pomysł?
Wynajem maszyn rolniczych to rozwiązanie, które zyskuje na popularności z każdym rokiem. Już prawie dekadę temu zainteresowanie zakupem nowych urządzeń zaczęło spadać. I trend utrzymuje się praktycznie do dziś. Przyczyny tego zjawiska są bardzo różne. Czy jednak warto zdecydować się wypożyczanie takich maszyn? Jakie są zalety takiego rozwiązania? Odpowiadamy.
Dożynki gminno-parafialne w Wolborzu
W Wolborzu dziękują za tegoroczne plony. W niedzielę odbywają się dożynki gminno-parafialne.
29.08.2023 08:42
Podziękowali za plony
Dożynki w gminie Czarnocin przyciągnęły w tym roku tłumy. Po uroczystej mszy świętej i części oficjalnej, na scenie pojawili się artyści lokalni, a gwiazdą wieczoru była grupa Piękni i Młodzi Dawid Narożny.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat