Artykuły do tagu: Kopernik

Dlaczego pomnik Kopernika stoi w Piotrkowie? 
Mikołaj Kopernik - wybitny uczony, który wychował się w Toruniu, a studiował we Włoszech. Co więc jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie Polaków w historii ma wspólnego z Piotrkowem. O tym właśnie dziś opowiemy.
Konkursy, dotacje – start! Modernizacja Intensywnej Terapii w Koperniku
Remonty, modernizacje, przebudowy, nasadzenia… Otwierają się możliwości inwestycyjne, bo Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkursy na dofinansowania.
Nowy laparoskop dla piotrkowskiego szpitala
Oddział Położniczo-Ginekologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaci się o nowy laparoskop.
Szpital Kopernika w województwie łódzkim po rozbudowie
Zakończył się pierwszy etap rozbudowy Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. To największa placówka medyczna w regionie specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu nowotworów. Główny budynek zyskał nową izbę przyjęć dla pacjentów onkologicznych i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, poradnie specjalistyczne, gabinety zabiegowe oraz pomieszczenia dla lekarzy koordynatorów. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.
Nowoczesne udogodnienia na piotrkowskiej kardiologii
Oddział Kardiologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o drugą salę intensywnego nadzoru kardiologicznego.
Matematyka z Kopernikiem w Brzozie
Centrum Nauki Kopernik zawitało do szkoły podstawowej w Brzozie. Mobilna i interaktywna wystawa pod nazwą 'O matmo!' pozwala dzieciakom na naukę poprzez zabawę.
Kopernik zagościł w Piotrkowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim uczciła rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jej pracownicy wraz z gośćmi świętowali w ten sposób Dzień Nauki Polskiej. Rok 2023 obchodzimy jako rok Mikołaja Kopernika. Dlatego też większość aktywności, zadań i zagadek była związana właśnie z nim.
Odkrywamy znane i nieznane - Pomnik M. Kopernika w Piotrkowie
Jeden z najstarszych pomników w Piotrkowie przedstawia wybitnego polskiego uczonego – Mikołaja Kopernika. Wita wchodzących do budynku I LO, choć pierwotnie jego lokalizacja była planowana w innym miejscu. Efekt zrywu mieszkańców w postaci czynu społecznego miał stanąć przed wejściem do szpitala przy ul. Rakowskiej, który nosi imię uczonego.
Szpital Wojewódzki zainteresowany przejęciem usług świadczonych przez PCMD
Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił konkursy na świadczenia szpitalne wypowiedziane przez Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie. Oferty można składać do 2 grudnia.
Na
Policjanci z piotrkowskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył prędkość. Za popełnione wykroczenie 21-atkowi zatrzymano prawo jazdy. Otrzymał też wysoki mandat oraz punkty karne.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat