TERAZ17°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Kopernik zagościł w Piotrkowie

MBP im. Adama Próchnika
MBP im. Adama Próchnika pon., 20 lutego 2023 07:34
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim uczciła rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Jej pracownicy wraz z gośćmi świętowali w ten sposób Dzień Nauki Polskiej. Rok 2023 obchodzimy jako rok Mikołaja Kopernika. Dlatego też większość aktywności, zadań i zagadek była związana właśnie z nim.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

W ramach "Wielkiej Fety u Kopernika" w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia było naukowo, eksperymentalnie i tajemniczo. Zadania dla przybyłych gości zostały przygotowane z myślą o każdej grupie wiekowej. Zorganizowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki współpracy z Centrum Nauki Kopernik.

 

To nie jedyne wydarzenie przygotowane przez piotrkowską MBP w związku z rokiem kopernikowskim. Już teraz można spróbować swoich sił w konkursie  „Niebo Kopernika”. Zabawa dedykowana jest dzieciom z niepełnosprawnościami. Aby do niej dołączyć, wystarczy wykonać pracę plastyczną dowolną techniką i w dowolnej formie zgodną z tematem konkursu.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 6

    ~Hmmm (gość)

    20.02.2023 23:40

    Mediateka - nasz lokalny Titanic.
    Czy ekipa ma wystarczającą ilość szalup ratunkowych na wypadek przegranych wyborów?


    ~go?ć_gość (gość)

    20.02.2023 14:58

    Kopernik był kobietom


    ~Rady (gość)

    20.02.2023 12:47

    Kopernik była kobietą!



    ~jgfk (gość)

    20.02.2023 11:04

    Super. Takie wydarzenia powinny być organizowane w Mediatece przynajmniej raz w miesiącu. Placówek o podobnym charakterze jak Centrum Nauki Kopernik jest sporo tyle że za granicą. Warto z nimi nawiązać ściślejszą współpracę i ściągać ciekawsze wystawy do PT. Oczywiście za kasę Ministerstwa Edukacji a nie samorządu. Także do pracy Panowie Posłowie czas zrobić w końcu coś pożytecznego dla ludności.


    ~goœć_gosc (gość)

    20.02.2023 08:05

    To nie Kopernik odkrył ruch planet wokół słońca- On udowodnił to matematycznie


    reklama

    Dla Ciebie

    17°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio