Artykuły do tagu: Religia

Religia w odwrocie? Sprawdziliśmy, jak jest w piotrkowskich szkołach
Coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii. Ta tendencja dotyczy całego kraju w tym także województwa łódzkiego. A jak na tym tle wygląda Piotrków Trybunalski? Sprawdziliśmy to, wysyłając zapytania o zainteresowanie religią w piotrkowskich szkołach średnich.
Grudniowy Męski Różaniec kontra komercjalizacja świąt
Dziś ulicami Piotrkowa przeszedł 57. Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział około 60 mężczyzn z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.
Przedostatni w tym roku Męski Publiczny Różaniec już za nami
Już po raz 56. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział około 60 mężczyzn.
Wrześniowy Męski Różaniec ulicami Piotrkowa
Ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł 54. Męski Publiczny Różaniec. W wydarzeniu wzięło udział 70 mężczyzn.
Znaczenie i symbolika świętych obrazów — inspiracje do tworzenia sakralnej atmosfery w domu
Święte obrazy są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także duchowym i kulturowym dziedzictwem wielu społeczeństw. W domach wielu wierzących internetowy sklep z dewocjonaliami oferuje różnorodność tych obrazów, które nie tylko zdobią wnętrza, ale także mają głębokie znaczenie i symbolikę, łącząc w sobie tradycję, wiarę i sztukę.
Męski Publiczny Różaniec już na  początku lipca
Już po raz 52. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Wydarzenie odbędzie się w dniu 1 lipca 2023 r., czyli tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca.
Wierni prawosławni świętują Wielkanoc [ZDJĘCIA]
Tydzień po katolickich świętach Wielkiej Nocy Cerkiew Prawosławna także celebruje ponowne przyjście Chrystusa. Z tej okazji wierni zgromadzili się między innymi w piotrkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych.
W Wielki Piątek Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu
Dziś drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, czyli Wielki Piątek. Ten okres stanowi bezpośrednie przygotowanie katolików do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. To też szczególny moment w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się bowiem mszy świętej. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz w roku.
Dziś Wielki Czwartek, czyli pamiątka Ostatniej Wieczerzy
Już dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę. Ten okres jest dla katolików najważniejszym świętem w całym roku.
Niedziela palmowa w Piotrkowie [zdjęcia]
Mieszkańcy Piotrkowa rozpoczęli Wielki Tydzień. W Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta procesja wokół kościoła ojców Bernardynów na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat