Artykuły do tagu: Triduum Paschalne

Wielka Sobota, czyli ostatni dzień przed Zmartwychwstaniem Pańskim
Tradycyjnie Wielka Sobota wieńczy Święte Triduum Paschalne. Sobotnia liturgia Wigilii Paschalnej zawiera w sobie wiele symboliki i jest uznawana za najważniejszy moment w całym kalendarzu liturgicznym. Dzisiejsza Msza Święta składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej
Wielki Piątek, czyli dzień adoracji krzyża
Wielki Piątek jest drugim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu. Dzisiejszy dzień jest szczególnym momentem w całym roku liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się mszy świętej, co zdarza się tylko raz do roku w Wielki Piątek.
Wielka Sobota wieńczy Triduum Paschalne
Wielka Sobota jest ostatnim dniem Świętego Triduum Paschalnego. Poprzedza on bezpośrednio moment Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodzona dziś liturgia Wigilii Paschalnej składa się z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej oraz liturgii eucharystycznej.
W Wielki Piątek Kościół wspomina śmierć Chrystusa na krzyżu
Dziś drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, czyli Wielki Piątek. Ten okres stanowi bezpośrednie przygotowanie katolików do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. To też szczególny moment w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się bowiem mszy świętej. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz w roku.
Dziś Wielki Czwartek, czyli pamiątka Ostatniej Wieczerzy
Już dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę. Ten okres jest dla katolików najważniejszym świętem w całym roku.
Wielki Piątek i Wielka Sobota online z piotrkowskich kościołów
Wierni podczas tegorocznych świąt Wielkanocnych nie mają możliwości spotykać się w świątyniach by wspólnie oczekiwać na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Mogą jednak łączyć się we wspólnej modlitwie, śledząc m.in. transmisje internetowe. Relacje z obchodów Triduum Paschalnego prowadzi kilka piotrkowskich parafii.
Triduum Paschalne z ograniczeniem udziału wiernych
Wielki Czwartek rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego. Ze względu na rygory sanitarne msze św. i nabożeństwa Triduum Paschalnego w Kościele katolickim, będą sprawowane z ograniczeniem udziału wiernych do pięciu osób. Biskupi zachęcają do uczestnictwa w liturgiach poprzez transmisje i modlitwę w domach.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat