Dziś drugi dzień Świętego Triduum Paschalnego, czyli Wielki Piątek. Ten okres stanowi bezpośrednie przygotowanie katolików do dnia Zmartwychwstania Pańskiego. To też szczególny moment w kalendarzu liturgicznym. W tym dniu nie sprawuje się bowiem mszy świętej. Taka sytuacja ma miejsce tylko raz w roku.
Zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Spotkania ze Sztuką”, którego organizatorem była Fundacja PGE. Przez 18 tygodni w 90 wycieczkach do Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie oraz Lublinie wzięło udział blisko 1800 uczniów oraz ponad 200 opiekunów ze szkół podstawowych z całej Polski.
Już dziś w Kościele rzymskokatolickim rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne, czyli czas obejmujący Wielki Czwartek, Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę. Ten okres jest dla katolików najważniejszym świętem w całym roku.
Już po raz kolejny na ulicach Piotrkowa przeżywaliśmy Misterium Męki Pańskiej. W tym roku tradycyjną inscenizowaną drogę krzyżową poprowadził piotrkowian ks. Marek Marczak, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.
- Gdyby Elektrociepłownia w styczniu przyjęła ofertę PGNiG na gaz za 400 złotych za megawatogodzinę, to cena ciepła dla mieszkańców byłaby o połowę niższa - przekonuje piotrkowska radna Marlena Wężyk-Głowacka. - Była taka propozycja, ale to była mordercza oferta - ripostuje z kolei Marek Krawczyński, prezes Elekrociepłowni.
W sali kolumnowej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota łączna, jaką udało się w tym roku zebrać wolontariuszom robi wrażenie.
Młodzi artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zajęli miejsce na podium w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne", zorganizowanym przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów.
Piotrkowscy taksówkarze będą mogli wjeżdżać na teren Starego Miasta, ale tylko w uzasadnionych i dopuszczonych prawem przypadkach. Takie ustalenia padły na ostatnim posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W sobotę (15.03.2023) w Piotrkowie Trybynalskim sołtysi z naszego regionu uczcili swoje święto. Były gratulacje, podziękowania, koncerty, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak wspólnie działać, żeby sołectwa w Łódzkiem dalej się rozwijały i spełniały oczekiwania swoich mieszkańców. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zasiedli sołtysi z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, ulokowane jest w jednym z najważniejszych w kraju zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera. Trafić tutaj łatwo, wystarczy dotrzeć na ul. Piotrkowską. Łódzka placówka jest zarazem największym w Europie i unikalnym w skali świata muzeum poświęconym włókiennictwu. Prowadzi także działalność o charakterze naukowo-badawczym, kulturalnym i edukacyjnym.